ОСББ – налагодження діалогу з владою

Власники житла, єднайтесь! Харківська область посіла друге місце серед областей України по створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Наразі в області створено понад 560 об’єднань. У національній академії міського господарства відбулося перше засідання Харківської регіональної ради з питань створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків «ОСББ: налагодження діалогу з владою». Говорили про перешкоди, які заважають власникам квартир єднатися.

 

За об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків – майбутнє, певні керівники Харківської регіональної ради з питань створення ОСББ. Чимало таких об’єднань успішно працюють в Харкові та містах області. Втім, нерідко виникають спірні питання. Наприклад із податковою. В окремих містах вона нараховує невластиві для ОСББ податок із водокористування чи то екологічний. Не все гаразд і з місцевою владою, кажуть учасники круглого столу. Голова правління співвласників багатоквартирних будинків “Успіх”, що у Балаклії, скаржиться на часті перевірки та повну відсутність допомоги. Мовляв, торік всі, хто має право на перевірки , ОСББ “Успіх ” уже перевірили.

Володимир Гиря, голова правління ОСББ “Успіх”

Один из вышестоящих людей сказал привселюдно: мы и будем Вас проверять, пока у вас 20 тысяч зарплата. Это при том, что всего 12 тысяч приходит со всех домов. Я зашел в кабинет и сказал: я сделал абсолютно прозрачную схему и получения взносов , и расходования их, только через Приватбанк, только через счета.

Валентин Дулуб, 1-й заступник голови ХОДА

Такого быть не должно. Мы будем защищать таких, как Вы. И будем заседать хоть каждую неделю, месяц. Как будет необходимо, так и будем делать.

Натомість у Харкові ситуація зовсім інша, кажуть представники міськради, тут для ОСББ – всебічне сприяння. Із 8 тисяч будинків комунальної власності 10 % – будинки об’єднаних співвласників та кооперативів. І фінансування – на користь ОСББ. Аби їх стало більше, проводитиметься робота із мешканцями будинків окремих районів, кажуть у Департаменті житлового господарства.

Олександр Беляцький, начальник відділу з контролю за діяльністю ОСББ, ЖК

Поэтому мы хотим в этом году локально в Коминтерновском районе при поддержке всех служб и председателей администраций района провести информационную работу в домах и создать в Коминтерновском районе 30 ОСМД.

Наразі в Харкові розробляються типові договори для роботи комунальних організацій-монополістів із об’єднаннями співвласників житлових будинків. А ще, аби мешканці будинків повірили, що ОСББ – це краще для них самих, у Харкові треба організувати агітбригади.

 

Світлана Маренич