Органну залу філармонії добудують в I кварталі наступного року – губернатор

Філармонія – знаковий об’єкт для Харкова, тому відновлення будівництва було одним з пріоритетних завдань для керівництва області, – сказав губернатор Харківщини Ігор Райнін під час робочої наради з працівниками галузі культури Харківщини за участю віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка.

За словами губернатора, за підтримки центральної влади вдалося домогтись відновлення будівництва. Підготовка документації, необхідної для прийняття постанови Кабміну про виділення коштів з держбюджету, наразі на завершальній стадії. “Думаю, що вже в першому кварталі 2016 року перший пусковий комплекс філармонії – органний зал – зможе прийняти глядачів”, – сказав Ігор Райнін.

В’ячеслав Кириленко запевнив, що повністю підтримує необхідність реконструкції Харківської філармонії. За його словами, вже 11 листопада Кабмін повинен прийняти постанову про фінансування робіт.

Голова ХОДА розповів, що затримка в будівництві філармонії була пов’язана, в тому числі, з тим, що сфері культури в Україні протягом багатьох років приділялася незаслужено мало уваги. Нинішнє керівництво Харківської області має намір змінити цю тенденцію, попри складні часи і прифронтове розташування регіону.

За словами директора – головного диригента Харківської філармонії Юрія Янка, нова органна зала – мрія багатьох поколінь харків’ян і його головна в житті мрія. “Те, що перший етап реконструкції філармонії буде завершений, – дійсно перемога нашої країни, Україна буде пишатися цим об’єктом. Як режисер, я об’їздив з гастролями різні країни і можу з упевненістю сказати: аналогів нашому органному залу в світі немає. Це буде справжня перлина”, – сказав Янко.