Оперативні та мобільні – на Харківщині лейтенантів-нацгвардіців навчають за стандартами НАТО (відео)

Підготовка військових за стандартами НАТО. На полігоні під Харковом пройшли навчальні збори з молодими офіцерами. Сучасна тактика ведення бою, відпрацювання захоплення будівлі та стрільби – під наглядом досвідчених інструкторів військові вдосконалювали свої бойові навички. З полігону повернулась Юлія Котелевська.
 учения18августа
 Заняття на полігоні починаються із вправи під назвою “Школа”. Під час неї офіцери шикуються, проводять пристрілку зброї та разом з інструктором аналізують точність попадання в мішень.
Далі офіцери відпрацьовують тактичні дії в парах. Під час занять їх навчають визначати, де знаходиться противник, на якій він відстані та з якої зброї стріляє, а також правильно спланувати відхід з бойової позиції.
Руслан Гапоненко – командир першого відділення інспекторів спец. призначення
На даному полігоні ми відпрацьовуємо їх злагодження в групах. Ми збиваємо їх в групи, потім уже в відділення. Кожен офіцер відповідає за свою “двійку”. Він є ведучий номер, його напарник відомий.
Тренування на полігоні проходять за стандартами НАТО. Навчають ту офіцерів, які проходять службу у різних військових частинах країни.
Владислав Крамаренко – лейтенант військової частини 30-57 м (Маріуполь)
Нас навчали трохи старими методами, трохи старій тактиці, яка була заснована ще виходячи із Другої світової війни. І після залучення інструкторів до занять ми дійсно дізнались щось нове: новий штатний розрахунок взводу, новий штат підрозділу. Де взвод ділиться не на 3 відділення, а на Альфа, Браво. Більше відпрацьовується парна робота, робота в двійках. Прикриваємо один одного, тобто тепер взвод іде не по фронту однією лінією, а більш такі тактичні операції.
Спеціально для цих навчань на полігоні був побудований, так званий “кіл хауз”. Тут військові можуть змоделювати ситуацію бою у місті.
Дмитро – інструктор з тактичної підготовки
Да, это новые тренировки, раньше ничего у нас такого не было в Украине. Мы выходим на новый уровень.
Сьогодні тут відпрацьовували підхід до будівлі, зачистку коридору, вхід у кімнату та зачистку кімнат. Все це під керівництвом інструкторів, які пройшли спеціальну підготовку. Допомагають їм і воїни із зони АТО, які також діляться досвідом з молодими офіцерами.
Офіцери кажуть, такі збори вкрай необхідні, щоб якомога швидше наблизитися до військових стандартів країн НАТО.
Андрій Зозуля – лейтенант військової частини 30-57
За ці 10 днів ми навчилися досконало володіти зброєю, оволоділи новими боьовими порядками, які застосовуються в сучасних країнах світу, зокрема як США, Велекобританія, Германія. За ці 10 днів було вивчено такі курси, як тактична медицина, дії в екстримальних умовах, також було проведено заняття з вогневої підготовки, де розповіли, як діяти при контакті з противником та як відпрацьовувати бойові стрільби.
Навчальні збори проводилися на військовому полігоні поблизу селища Васищево, тривали вони 10 днів. Після підбиття підсумків усі військові повернуться на місця своєї постійної служби.
Юлія Котелевська