"Олександр Маркович Бандурка – Доля. Творчість. Особистість."

Генерал-лейтенант, літератор та батько всіх харківських правоохоронців очима критика. У Харкові презентували книгу про Олександра Бандурку – “Про історію збережену в долі”.

 

Історія збережена в долі. “Олександр Маркович Бандурка – Доля. Творчість. Особистість.” Таку книгу презентував харківський письменник та критик Геннадій Буйдін. Як зізнається сам автор, його зацікавило поєднання в одній особистості успішного діяча, професіонала і вправного письменника, що є зараз доволі рідкісним.

Геннадій Буйдін, автор книги

Если бы не книги Олександра Марковича, в частности, его автобиографическая трилогия, то одних диктофонных записей было бы совершенно недостаточно для того, что бы написплось то, что написалось.

Головний герой книги розповідає, до цього часу Геннадія не знав, але каже, в процесі написання молодий автор з питаннями проходу не давав.

Олександр Бандурка, генерал-полковник міліції, член Національної спілки письменників України

З якихось питань, проблем допитував буквально чи то по телефону, чи то ловив мене десь по дорозі з якимись його баченнями тієї чи іншої ситуації.

Вдале поєднання літературного та критичного мислення, так окреслює книгу її рецензент Володимир Брюген. Певен, авторському стилю Буйдіна притаманні тонкий психологізм, яскравісь, легкий гумор та лаконізм.

Володимир Брюген, рецензент книги

Він показує масштаб роботи Олександра Бандурки. Особливості творчої натури його. Спосіб змалювання людей і сам настільки захопливо будує свою розповідь, що книжка ця читається, хоча вона критична, літературно-критична, не гірше ніж будь-який роман, чи якась художня проза.

Книгу презентували на розсуд представників національної спілки письменників України. Дехто вже встиг навіть її прочитати. Відзначають, в книзі окрім життєвих і творчих деталей головного героя подано і його як відданого українця.

Леонід Тома, письменник, драматург

Він нам показав саме українського генерала, це генерал який служить Україні, не через що він носить мундири із шивроном України, а через те що він внутрішньо.

Завершується літературно-критичий сюжет фактом, про те що у Олександра Бандурки окрім його творчих і особистих здобутків тут на землі, є навіть власна зірка у космосі.

 

Леся Кочержук