"Ой летіли дикі гуси" – у гольф-клубі оселились качки та лебеді(відео)

У водоймах гольф клубу, що на П’ятихатках, оселились дикі качки та лебеді. Про особливості їх життя та спілкування із людьми.

 

Дикі качки та дві пари лебедів живуть у гольф клубі. Робітник клубу Олеся Шрамченко каже, качок ніхто не привозив, прилетіли вони самі одразу після відкриття, три роки тому. Вже потім взяли лебедів. Гольфістам, каже Олеся, птахи не заважають, деякі біля них навіть фотографуються, проте коли лебеді чекали на потомство, підходити до них близько не радили.

Олеся Шрамченко, керівник відділу по роботі з клієнтами

Озеро находится возле второй лунки, то есть проходят возле него все гольфисты, соответственно, это составило на взгляд лебедя угрозу для его семьи и он очень бурно реагировал, пытался нападать.

Качки не покидають гольф-клуб навіть взимку, каже його директор Євген Бабич. Якщо спочатку прилетіло три пари, то за кілька років їх стало вісім.

Євген Бабич, директор гольф-клубу

Мы обеспечивали их пищей зимой, делали полынью, несмотря на то что позапрошлая зима была очень суровая, мы, все равно специальный человек через каждые 2 часа делал полынью, мы их кормили и потомство осталось.

Качки у клубі живуть найзвичайнісінькі, розповідають орнітологи. Такі ж плавають у харківських річках та у водоймі міського зоопарку. Для того щоб вижити їм потрібно зовсім небагато.

Євген Кіося, орнітолог

Там где у них есть еда, там где есть вода, особенно зимой для них это важно, чтобы они не улетали и там где есть какая-то мало-мальски защита, то они будут там жить.

Нещодавно у лебедів з’явилося аж шість пташенят, що вже через рік будуть такими ж величними птахами, як і їхні батьки.

 

Вадим Шевякін