Охорона громадського порядку під час ЄВРО-2012 (відео)

Дві тисячі правоохоронців з сусідніх областей та електронна база міжнародних футбольних хуліганів. Правоохоронці – на фінішній прямій у підготовці до Євро.

Безпека вболівальників та футболістів під час Єврочемпіонату – завдання номер один. Як зробити футбольні перегони максимально безпечними радились владники та правоохоронці. Міліціонери звітують – для забезпечення правопорядку будуть залучені майже дві тисячі колег з сусідніх областей. Особливу увагу правоохоронці приділятимуть території навколо стадіону та фан-зонам. А ось на трибунах людей у формі буде небагато.

Ігор Сенчук, заст. начальника обл. управління міліції

Правила УЕФА требуют минимального количества стражей правопорядка в форме на стадионе, так как это, по мнению многих экспертов, провоцирующий фактор в совершении правонарушений.

Не стоять осторонь підготовки до футбольного єврочемпіонату і науковці. У профільному виші правоохоронців розробляють програми психологічної підготовки та навчають міліціонерів англійської. Тільки у Харкові є програма підготовки стюардів, що отримала ліцензію міносвіти. Ще одне питання на часі – врахувати усі юридичні тонкощі проведення міжнародного футбольного турніру.

Олександр Бандурка, ректор Харківського університета внутрішніх справ

Якщо ми взяли студента-волонтера, а з ним трапився нещасний випадок, то хто несе за це відповідальність?Які соціальні гарантії? Чи це буде лікарняний, чи інвалідність, і хто це буде оплачувати – чи спортивний комітет, чи та служба, яка його залучила – наприклад, правоохоронна.

Наразі зовершується і відбір волонтерів. Вони, наголошують міські владники, за потреби допоможуть міліції. За попередніми підрахунками, у Харкові працюватимуть більше тисячі волонтерів. Остаточно з їх кількістю обіцяють визначитись після жеребкування.

Олександр Попов, заст. міського голови

Окончательное количество мы поймем после жеребьевки, которая пройдет 2 декабря в Киеве. Тогда мы будем знать, какие команды будут играть в Харькове, и начнется окончательный этап подготовки чемпионата.

Харківські правоохоронці під час підготовки до Євро-2012 також звертаються до колег з-за кордону. Зокрема, поповнюють список футбольних хуліганів, які вже показали себе в інших країнах. Згодом ці дані будуть враховувати при видачі віз для вїзду в Україну.

Анастасія Горєлкіна

httpv://youtu.be/Vw9S5-tFZls