Один замість трьох або укрупнення закладів культури

Організаційно- методичний центр культури і мистецтв замінить на Харківщині Обласний центр народної творчості, Український культурний центр та Обласну художню галерею, так вирішили в обласному управлінні культури. Чиновники запевняють, що всіх працівників ліквідованих закладів працевлаштують у новоствореній установі. Однак не всі з тих, хто поки що займає посади в реорганізовуваних центрах, поділяють чиновницький

Квартет “Струни серця ” готує нову пісню про Харків до творчого вечора. Час у кімнаті для репетицій розписаний на кожен день для різних колективів, – розповідає Ольга Новік. Жінка каже, що для всіх бажаючих безкоштовно займатися співом, танцями та іншими видами мистецтва простору в Українському культурному центрі замало. Про перенесення кудись чи то навіть ліквідацію центру чула, – каже Ольга Єгорівна,- та вірити в це не хочеться. Бо в такому разі зникне один із доступних для літніх людей осередок культури.

Ольга Новік, відвідувачка Українського культурного центру

Дуже багато людей, кімнат немає. Ця одна- репетиційна, друга- гримерна. На першому поверсі займаються просто в вестибюлі- танцюютиь, грають бандуристки, циркова студія. Люди проводять ще творчі вечори, як і я буду проводити творчий вечір 9 лютого

У січневому наказі з обласного управління культури йдеться про те, що треба письмово попередити всіх працівників Українського культурного центру про припинення трудових відносин, розповів директор центру Олександр Ґава.

Олександр Ґава, директор Українського культурного центру “Юність”

Подати до міського центру зайнятості Харкова про вивільнення всіх, хто працює в цих закладах, за встановленою формою. Це що? Збереження? Я, як директор Українського культурного центру, мушу своїми руками ліквідувати центр, тобто наш український культурний простір?

Дозволу на участь у ліквідаційній комісії не давав, та опинився в її списку, – обурюється директор. З його слів, за законом, питанням ліквідації центру має займатися спеціально призначений голова. Тож довелося подати судовий позов щодо виключення з комісії, – каже Олександр Ґава. Після ліквідації трьох закладів виникне один,- запевнив Дмитро Кузнецов, начальник обласного управління культури. -З новим штатним розкладом. Але всі працюватимуть за нинішньою адресою.

Дмитро Кузнецов, начальник управління культури й туризму ХОДА

Все сотрудники по штатному расписанию они перейдут во вновь созданный центр.

Український культурний центр прийняв під свій дах і художні колективи кількох національно- культурних товариств. У центрі займаються співом, малюванням та хореографією багато дітей, бо заняття – безкоштовні.

Світлана Маренич