Обмеження газу підприємствам-боржникам

Підприємствам-боржникам будуть обмежувати споживання газу. Як повідомив під час селекторної наради віце-губернатор Валентин Дулуб, таку вимогу висунула компанія Нафтогаз Україна. Наразі значні борги мають підприємства та установи, які фінансуються з державного бюджету. У першу чергу це Міністерство оборони, Міністерство освіти, Мінагропромполітики, та пенітенціарна система.

 

Морози відступають – борги за газ ростуть. Теплопостачальні підприємтсва Харківщіни заборгували за блакитне паливо понад 600 мільйонів гривень. Загалом, за спожитий у цьому опалювальному сезоні газ розрахувалися лише наполовину. З початку березня борги не зменшились.

Сергій Дорошенко, заст. начальника обласного управління ЖКГ та розвитку інфраструктури

Задолженность теплообеспечивающих предприятий за газ составляет 633 миллиона гривен. По сравнению с данными на прошлое селекторное совещание задолженность увеличилась на 50 миллионов гривен.

Таку ситуацію в обладміністрації називають критичною. Компанія Нафтогаз Україна вимагає обмежити постачання газу боржникам. Тобто всі теплопостачальні підприємства мають на одну п’яту знизити споживання газу, або хоча б частково зменшать власні борги протягом тижня. Як підкреслив віце-губернатор Валенти Дулуб, у зверненні до очільників районів – “Обмеження споживання газу – це не відключення, котельні не зупиняться, вони просто будуть отримувати меншу кількість газу під меншим тиском”.

Валентин Дулуб, перший заступник голови ХОДА

Чего вы там ждете сидите? Или вы считаете, что мы будем на все селекторные совещание ездить отчитываться, а вы будете не клятые-не мятые сидеть в носу ковыряться? Не выйдет – отвечать будете по полной программе.

Також перший заступник очільника області підкреслив, що лікарням та установам соціальної сфери обсяги газу обмежуватися не будуть.

 

Анастасія Горєлкіна