Облпрофспілки проти підвищення тарифів на квартплату

Сьогодні в Харкові зросла квартплата, чинності нові тарифи набудуть з нового року. За основну причину здорожчання в мерії називають збільшення розміру “мінімалки”. Мовляв, коли приймали діючий тариф вона була чи не удвічі менша від нинішньої.

 

Пікет під стінами мерії. Проти підвищення квартплати протестують близько двох сотень людей – представники профспілок, громадських організацій, городяни. Акціянти побоюються – новий розмір плати за житло їм буде просто не по кишені. Є й такі, що не впевнені, що після зростання квартплати, якість одинадцяти послуг, що в ній містяться, стане кращою.

Микола Янущець, голова профспілки “Автрамат”

Мы за то, что бы повышалась зарплата у дворников, уборщиц, потому что на 605 руб. не проживешь. Но мы хотим видеть это, хотим видеть на бумаге, действительно ли эти деньги на зарплату пойдут или на что-то другое.

З мерії до акціянтів ніхто не вийшов. Наразі, саме сьогодні на засіданні виконкому затвердили нові тарифи на утримання житла, а чинності вони набудуть з початку нового року. Пояснюючи нагальність здорожчання квартплати, в мерії кажуть – востаннє її розмір переглядався три роки тому. Відтоді подорожчали енергоносії та зросла “мінімалка”. На момент встановлення нині діючого тарифу вона була на рівні шестиста гривень, від початку цього року зросла до тисячі. Донині, ця різниця частково перекривалась з міського гаманця.

Михайло Фатєєв, заступник міського голови

Після ухвалення тарифу середня зарплата дворового робітника становитиме майже півтори тисячі гривень. Ті ж кошти, які з міськбюджету йшли на компенсацію комунальним підприємствам, можна буде направити на інші види робіт. Урядова постанова дозволяє органам місцевого самоврядування закладати прибуток під час надання послуг. Але в пропонованому тарифі квартплати встановлено нульову рентабельність, тобто тариф покриває лише витрати підприємств.

Нагадаємо, тариф на утримання кожного будинку буде індивідувальним. Його мінімальний розмір – сімдесят дев’ять копійок за метр квадратний, максимальний – трохи менше трьох гривень. Окремо городяни сплачуватимуть за вивезення сміття. Цю послугу вивели з розміру квартплати.

 

Леся Кочержук