Облдержадміністрація та благодійний фонд Петра Порошенка співпрацюватимуть у галузі інклюзивної освіти

Сьогодні, 7-го вересня, Перша леді України Марина Порошенко разом із разом з губернатором Харківщини Юлією Світличною побувала в інклюзивній школі № 124 у Харкові.

інклюзія

У школі був підписаний Меморандум про співпрацю між ХОДА та Всеукраїнською благодійною організацією «Благодійний фонд Порошенка». Таким чином Харківщина стала 6-м регіоном України, що долучився до експериментального проекту Фонду «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

«Проект щодо впровадження інклюзивного освітнього середовища в Україні розпочався трохи більше, ніж півтори роки тому, – розповіла Марина Порошенко. – І на початок, чесно кажучи, дуже багато людей навіть не знали, що це слово означає. Сьогодні ми вже бачимо, наскільки обізнане українське суспільство, наскільки люди вже бачать актуальність та сучасність саме такої форми навчання».

Дружина Президента наголосила: інклюзивна освіта  важлива не лише для самих дітей із особливими потребами, але й для їх однолітків.

«Сьогодні ми закладаємо нове покоління, яке через 10 років вийде вже повністю іншим у життя. Вони вже не будуть розділені на «звичайних» і тих, хто має особливі потреби. Вони сприйматимуть у людях їх інтелектуальні якості, їх характер, а не за зовнішні прояви. Це дуже важливо, тому що вони підтримуватимуть одне одного. Крім того, діти побачать, що не треба лінуватися. Якщо дитина, якій важко навчатися, долає всі перепони й досягає результату, соромно бути поруч і нічого не робити. Упевнена, що разом ми зробимо дуже класну річ – виховаємо нове покоління», – сказала Марина Порошенко.

На Харківщині сьогодні нараховується 137 шкіл інклюзивної освіти, в яких навчаються 254 дитини. Це лише 7 % від загальної кількості учнів, що потребують інклюзивної освіти.

“Ми будуємо нові школи, в яких одразу створюємо всі умови для інклюзивної освіти. Такою є школа, яка відкрилася в Пісочині. І на міському, і на обласному рівні запроваджуємо ці умови в уже існуючих школах”, – сказала керівник області.

Марина Порошенко також презентувала та передала Юлії Світличній проекти медіатеки та ресурсної кімнати – для обладнання таких приміщень у школах Харківщини.

«Медіатека – це сучасна бібліотека, що має інтерактивний простір, де діти можуть спілкуватися. Тут залишається територія для книжок і підручників, а також є куточок із сучасним комп’ютерним обладнанням, що дозволяє отримувати найсучаснішу інформацію, – пояснила Перша леді України. – Ресурсна кімната є невід’ємною формою надання інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Тут можна надавати додаткові корекційні послуги дітям – як індивідуальні, так і в малих групах».