Обласна прокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього губернатора Харківщини Арсена Авакова

 

Стаття – перевищення  службових повноважень, що спричинили  тяжкі наслідки  для державних інтересів. Йдеться про незаконне відчуження державних земель. Наразі триває досудове слідство.

Поки що звернень від адвокатів Арсена Авакова до слідчого відділу, який розслідує цю справу, не надходило, – повідомив під час  брифінгу начальник управління прокуратури Харківської області Олександр Бабіков.  Як пояснили в управлінні – Статусу  підозрюваного чи обвинуваченого Арсен Аваков  на даний час не має  в силу  кримінально- процесуального законодавства.

Олександр Бабіков,  начальник управління прокуратури Харківської області

Стадія порушення кримінальної справи  відносно певної особи обумовлена необхідністю забезпечити її право на захист. Тобто надати їй  з моменту порушення кримінальнї справи  скористатись правом прибути до прокуратури, одержати дані , зокрема про постанову про  порушення кримінальної справи.

Наступна стадія кримінального процесу – оголошення колишнього посадовця в розшук , якщо в ході слідства отримають докази по справі. Наразі призначено   близько тридцяти еспертиз, потрібно допитати цілу низку свідків. Також триває розслідування  щодо дій інших  службовців Харківської облдержадміністрації і Держкомзему, на підставі рішень яких земля бла відчуджена з державної власноті.  Як кажуть у прокуратурі, це не єдина справа, якою зараз займаються співробітники – Окремі  кримінальні справи, порушені поточного року, стосуються  посадовців райдержадміністрації,  митниці та податкової.

Олександр Бабіков,  начальник управління прокуратури Харківської області

Зокрема, нами встановлено факт  і порушено кримінальну справу  за фактом незаконного одержання благодійної допомоги порацівником податкової служби, який через комерційну структуру вимагав з керівників підприємств , які обслуговувались у нього, кошти, після надходження яких на рахунки вони були переведені  в готівку  і використані на власні нужди.

Загалом, підбивають підсумки в прокуратурі – Минулого року  до  суду передали понад вісімдесят кримінальних справ, що стосуються корупції.  Це майже  удвічі більше, ніж попереднього року.

Світлана Маренич