Об’єднані громади Харківщини вчаться хазяйнувати

Щоб децентралізація приносила реальні плоди для громади, треба навчити громаду бути ініціативною. В об’єднаній Мереф’янській громаді відбулися тренінги з планування для всіх, кому небайдужа доля розвитку Мерефи. Прийшло 26 людей різного віку. Як навчалися та чого хочуть мереф’яни, дізнавалися наші кореспонденти.

мерефа третинг

фото-Facebook

У тренінгу для членів об’єднаних громад у Мерефі взяли участь люди різного віку. Школярі, учні медичного ліцею, депутати міської ради. Під час навчання вони розбилися на групи. Учениця 6-ї мереф’янської школи Анна працювала разом з іншими дівчатами в соціально- гуманітарній. Одним із важливих питань для розв’язання найближчим часом вони виділили дозвілля молоді в Мерефі.

Анна Єхалкіна, учасниця тренінгу, учениця 10 класу мереф”янської ЗОШ №6

У нас ніде просто це реалізувати. Молодь ходить по вулиці ввечері, погуляти просто ніде. І 1 з проблем ми вирішили зробити парк і записати це в проект. Це буде парк для дітей, молодих мам.

Місце для парку наразі ще не визначили, але сподіваються на допомогу влади, – кажуть учні 3-х шкіл Мерефи. Крім того, треба ще розв’язати питання поганого покриття Інтернету, створення музею та ремонту доріг. Всі ці питання поставали і раніше, – говорить заступник мереф’янського міського голови.

Дмитро Микиша, заст. Мереф’янського міського голови

Наразі є ідея інтерактивного музею. Почати так сказати з начинки, що там буде, а потім працювати на фізичне його втілення. І будемо з молоддю збиратися і це обговорювати- про умови дозвілля, як вони хотіли.

Програма “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз та фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку, – розповіли організатори тренінгу. А “Харківський університетський консорціум” є регіональним партнером програми “Добре” в Харківській області.

Марія Тищенко, менеджер- координатор ОТГ “Мерефа” і “Рогань”

Ми хочемо дати вудочку. Ми не прийшли з мішком коштів, щоб вирішити чиїсь проблеми. Ми хочемо, щоб громада сама ініціювала вирішення своїх проблем. Тому що хто, як не громада знає місцеві проблеми?

Під час проведення тренінгу визначено 4 категорії питань, які слід розв’язувати найближчим часом, – говорять представники харківського інституту Національної академії держуправління , які проводили навчання. Це суспільно- політичні, житлово-комунальні, економічні та соціо- гуманітарні блоки проблем.

Олег Кулініч, доцент каяфедри ХаР І НАДУ

Одна з ідей, яка реалізується в рамках проекту “Добре”, щоб розвиток об’єднаних громад підштовхнути за допомогою підтримки місцевої ініціативи. Активісти громадські, щоб вони не просто один раз взяли участь у виборах, а щоб контролювали владу, приходили зі своїми пропозиціями.

Тренінг цікавий та потрібний не лише для місцевої молоді, а й для депутатів місцевих рад, – певен учасник тренінгу, депутат Олександр Терещенко. Однак ненова думка співпраці громади з виконавчою владою нерідко наштовхується на небажання влади змінюватися, вдосконалювати роботу, – каже депутат.

Олександр Терещенко, депутат Мереф’янської міськради

Згідно із законом про статус депутатів місцевих рад, депутат має право на невідкладний прийом і отримання необхідної інформації. А вони говорять: ми не маємо підстав для надання вам інформації. Пишіть запит. Затягують, бюрократія, щоб роботу їхню не вдсконалювати, а щоб все було по- старому.

На переконання молоді, зміни в житті об’єднаних громад у малих та середніх містах починаються з самоповаги. Мовляв, у таких населених пунктах людям легше домовитися та об’єднатися задля поліпшення комфорту життя.

Роман Калашник, учень Мереф’янськоого медичного ліцею

Ми живемо в маленькому місті, ну в середньому. Тобто ми повинні поважати одне одного. Коли поважають мене, тоді поважаю і я.

По завершенню тренінгу його учасники отримають сертифікати. Як кажуть організатори тренінгу, програма “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” фінансово підкріплена. На її реалізацію в об’єднаних територіальних громадах України надано 50 млн.дол. Гроші отримають ті громади, які доведуть, що готові краще управляти ресурсами, підвищувати якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.

Світлана Маренич