Обережно, пішоходи! ДАІ розяснює правила дорожнього руху

Обережно, пішохід! Днями відбувся профілактичний рейд інспекторів ДАІ по пішохідних переходах. Хто частіше порушує правила дорожнього руху і чим це загрожує?

 

Порушникам на колесах – штраф, пішим – бесіда та подарунки. Напередодні в центрі Харкова інспектори ДАІ провели рейд, намагаючись у такий спосіб виявити несумлінних пішоходів, що нехтують відведеними для переходу місцями, та водіїв, які не пропускають пішоходів. Проведення заходу в ДАІ вважають за необхідне, бо дедалі більшає аварій за участі саме пішоходів.

Олег Ніконенко, ст. інспектор ДАІ Харкова

За десять месяцев этого года на территории Харьковской области зарегестировано 664 ДТП с участием пешеходов. В которых 81 пешеход погиб и 647 получили травмы различной степени.
В этих случаях, примерно, в половине случаев пешеходы были виновниками дорожно-транспортных происшествий.

Головний інспектор міського ДАІ наголошує, що здебільшого пішоходи-порушники ігнорують червоне світло чи переходять дорогу в недозволеному місці. А під час рейду ще й виявилось, що пішоходи, навіть, не помічають, коли власне вони й порушили правила.

Олександр, пішохід

Привычка уже. Я даже не задумываюсь об этом.

Валентина Миколаївна, пішохід

Стараюсь не нарушать. Честно! Но мне так удобно. Я с Горисполкома хожу. И маршрутка. Если б был тут переход – было бы удобно.

Розмовами інспектори ДАІ не обмежились: провівши профілактичну бесіду, несумлінним пішоходам дарували надруковані правила дорожнього руху та компактдиски з фільмом про попередження травматизму на дорогах. А от щодо водіїв, то порушники на колесах розмовами та фільмом не відбулися.

Валерій, водій

Выписали штраф 250 гривен, то что я не пропустил пешехода. Я не заметил его.

Дітей серед правилопорушників не було. Проте інспектори не лишили їх осторонь – вони отримували на згадку яскраві книжки «Дорожні знаки» із практичними порадами, які допоможуть уникнути автопригод.

 

Олег Дяченко