Обережно – ліс! Як в області підготувались до пожежонебезпечного періоду

Обережно ліс! З 19 березня на Харківщині розпочався пожежонебезпечний період. Вже у п’ятницю фахівці продемонструють як правильно готуватися до сезону посиленої уваги у лісових масивах. Але поки що ці аспекти обговорили у теорії.

 

Увага – на Харківщині пожежонебезпечний період. Він розпочався 19 березня та продовжиться поки не буде снігу. Як кажуть в профільному управлінні, щоденно триває патрулювання лісових насаджень працівниками державної лісової охорони. Для покращення нагляду в лісових масивах області створено розгалужену мережу пожежно-спостережних пунктів – всього близько 40, також працює 27 веж, на деяких з них встановлено телевізійне устаткування.

Сергій Мусієнко, нач. обл. управління лісового та мисливського господарства

На сегодняшний день достаточно, но мы планируем еще для того, чтобы усилить наблюдение – 3 вышки и еще запрос делали на выделение денег, как я уже докладывал, на 3 вышки и 5 телекамер, чтобы усилить эффективность этой работы.

Також у лісгоспах перевіряють хід виконання профілактичних протипожежних заходів. Особливу увагу приділяють готовності людей та вододжерел. За словами Артема Козленко, під час перевірки виявили Державний Новомосковський лісгосп, який взалагі не підготовлений до пожежонебезпечний періоду.

Артем Козленко, заст. нач. обласного управління Держтехногенбезпеки

 

А саме, відсутня карта у лісництві з нанесеними пожежно-спостережними баштами, пожежними водозаборами, шляхами руху, просіками для заїзду пожежних автомобілей. Противопожежні формування не укомплектовані нормативною кількістю засобів пожежогасіння. Відсутні пожежні та пристосовані автомобілі і мотопомпи та інші засоби забору та подачі води ….

Валентин Дулуб, 1й заст. голови ХОДА

Я сам лично буду ездить и смотреть, посещать те или иные районы, где есть лесные массивы. Я обязательно сам поеду и посмотрю как там у вас организована работа – как там все перекопано, как поставлены шлагбаумы, где эти вышки ваши стоят, где это ваше видеонаблюдение и что там где работает.

Олена Рижова