Обережно – інфекції! Санстанція попереджає

Літо йде – хвороби несе. Санепідемстанція попереджає про початок спекотного сезону інфекцій. Почесне місце серед проблем посідають гострі кишкові інфекції. Крім цього, в області активізувалися кліщі. За останні два роки на хворобу Лайма, яку переносять ці істоти, на Харківщині захворіло більше ста мешканців.

 

Лідери в таблиці “теплих” інфекцій багато років поспіль ті ж самі – кишкові інфекції. Вони складають половину всіх випадків захворювань. Проте епідситуація в області все-таки покращується, навіть у графі туберкульозу. Cтатистика свідчить про позитивну динаміку не тільки серед дорослих, а і у дітей.

Тетяна Тонкошкур, заст. головного лікаря Харківської обласної СЕС

5 чи 6 років поспіль у нас визначилась тенденція в області до зменшення захворюваності туберкульозом. Вона збереглась і в цьому році , ми маємо зниження рівня захворюваності на 6,4%, але що найбільш приємно те, що у поточному році ми маємо зниження захворюваності туберкульозу саме серед дитячого населення.

Але лікарі СЕС закликають не розслаблятися – кліщі у Харкові стали надто кусючими. Саме вони переносять хворобу Лайма. За останніх два роки кліщі інфікували більше сотні городян. Найнебезпечніша зона для прогулянок – Лісопарк.

Тетяна Тонкошкур, заст. головного лікаря Харківської обласної СЕС

Ентомологічний моніторинг виявляє досить значну чисельність кліщів, які є переносниками хвороби Лайма і реєстрація випадків щороку збільшується. За останні два роки у нас було зареєстровано 106 випадків цього захворювання.

Чатують лікарі СЕС і на холеру. Аби вона не проявилася у Харкові, як це сталося торік на Донеччині, посилено санітарний контроль за всіма відкритими водоймами.

Тетяна Тонкошкур, заст. головного лікаря Харківської обласної СЕС

Запроваджується система моніторингу води відкритих водойм, особливо у місцях відпочинку, зонах рекреації для вивчення циркуляції холерних вібріонів.

Що стосується випадків захворювання на сказ серед людей, в області їх не зафіксовано. Але лікарі просять бути обережними – у братів наших менших, цією хворобою, почасти хворіють саме коти.

 

Леся Кочержук