Обережно – грип: як вберегтись від хвороби (відео)

З початком зими, прогнозують у мінздраві, до України прийде перша хвиля грипу. Очікують три види вірусів. Усі вони, зауважують лікарі, у нас не вперше і багато людей встигли перехворіти.

Тож, медики очікують на менший, аніж у минулі роки, рівень захворюваності. Однак наголошують – навіть перенесене захворювання повний захист від нового не гарантує.

Роман Литвинов, лікар-терапевт

Является ли перенесенный грип гарантией, дает ли он стойкий иммунитете – нет, стойкого нет.

Харківяни, з якими спілкувалась знімальна група ОТБ Новини, переконані – до можливої епідемії треба готуватись зазделегідь. Загартовування та свіже повітря – перші помічники у цій справі.

Анатолій Дмитрович, харків’янин

От гриппа и простуды надо веcти здоровый образ жизни и чаще бывать на свежем водухе, но это, конечно, по мере возможности.

Сподіваються мешканці першої столиці і на народні рецепти, на кшталт чаю з лимоном та медом. Це, мовляв, організму не шкодить, і коштує дешевше за пігулки та уколи.

Марина, студентка

Мы с подругой тепло одеваемся, кушем мед, пьем чай с калиной.

Марія Миколаївна, пенсіонер

Гулять, побольше работать, меньше лежать, кушать лук, чеснок, хрен. Чаек пить с мяты, мелиссы, мед есть.

Однак медики зауважуюють – самолікування може нанести здоровю неабияку шкоду. Адже грип може спричинити багато ускладнень – від захворювань серця до запалення мозку. Тож  візит до лікарні радять не відкладати.

Роман Литвинов, лікар-терапевт

Если вдруг температура выше 38,5 и она не спадает – нужно обязательно пойти к врачу или даже вызвать врача. обязательным признаком является дыхательная недостаточность – это когда человек задыхается, ему как бы не хватает воздуха. Очень часто бывает и немотивированная слабость.

Аби не захворіти, медики радять виконувати декілька правил. Зокрема, частіше провітрювати приміщення та слідкувати за особистою гігієною. Підтримає імунітет також здорове харчування та повноцінний восьмигодинний сон. Не варто  забувати і про гарний настрій. Адже, за спостереженнями фахівців, оптимісти менше хворіють.

Анастасія Горєлкіна

httpv://youtu.be/6OMKQm_twak