Новий погляд на головного Кобзаря України

20 травня в Харківській області розпочнуться заходи присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Урочисте відкриття свята “В сім’ї вольній, новій” відбудеться в саду імені Шевченка. Крім цього, біля пам’ятника Кобзарю пройде арт-пленер на шевченківську тематику, ініційований благодійним фондом «Велика родина».

 

Наступної неділі Сад імені Шевченка перетвориться на суцільний фестиваль, кажуть в управлінні культури обладміністрації. Крім цікавої концертної програми за участі фольклорних колективів із 6  областей України та з Росії, харків’яни почують виступи переможців конкурсу “Вічне слово Кобзаря”, а молоді художники візьмуть участь у арт- пленері “Шевченко. Молодий погляд”. Переможців пленеру визначатимуть у 5 номінаціях.

Дмитро Кузнецов, начальник управління культури і туризму ХОДА

Подведение итогов арт – пленера планируется около 18 часов вечера. Еще раз напоминаю, что принимают участие больше сотни от Харькова и Харьковской области. Поэтому, если я правильно понимаю, будут представители книги рекордов.

У цей час експонуватиметься виставка «Наш Тарас», організована Національною спілкою художників та фондом “Велика родина” в галереї «Маестро». У цьому ж приміщенні за ініціативи харківських вчених 22 травня відбудеться круглий стіл «Від Шевченка і далі: бачення історії в національному русі українців у 19-21 століттях». У ньому візьмуть участь історики з Києва та Харкова.

Юрій Рубан, президент БФ “Велика родина”

Я читав кілька хороших публікацій харківських істориків. І мені здається. Що цей діалог – він дуже важливий, тому що дискусії про історію розпалюють пристрасті зі страшною силою.

Як сподіваються організатори, такі заходи сприятимуть формуванню сучасних поглядів на постать та спадщину Великого Кобзаря.

 

Світлана Маренич