Новий кримінальний кодекс – найважливіший крок реформування всієї кримінальної юстиції

До 5-ти тисяч кримінальних справ буде закрито, а звинувачені по них – звільнені. Це станеться, коли нардепи таки проголосують за нову редакцію кримінально-процесуального кодексу у другому читанні.

 

Про це сьогодні у Дніпропетровську розповів генпрокурор України Віктор Пшонка. За його словами, генпрокуратура брала активну участь у розробці кодексу. Його сенс – декриміналізація щодо злочинів у сфері господарської діяльності та гуманізація загалом.

Віктор Пшонка, генеральний прокурор України

Із новизни, що саме характерне, що зрівнюються права як захисту так і обвинувачення, це практична демократичність, це те, що ми виходимо на рівень правової держави. По деяким кримінальним справам буде введено суд присяжних, повноваження прокурора виписані у новій редакції…я скажу вам відверто-практично новизна всього кримінально-процесуального кодексу.

Новий кримінальний кодекс – найважливіший крок реформування всієї кримінальної юстиції, вважає генпрокурор. На часі – прийняття нових законів про прокуратуру та адвокатуру.

Віктор Пшонка, генеральний прокурор України

Ми працюємо над законом про прокуратуру, виписуємо, щоб у прокурора були повноваження захисту держави, інтересів громадянина, тобто правозахисна діяльність….і закону про адвокатуру, і закону про прокуратуру.

Віктор Пшонка певен – прийняття всіх вищезазначених законопроектів свідчить про серйозність намірів Президента України щодо розбудови правової держави.

 

Юлія Губська