Новий кримінально-процесуальний кодекс може набути чинності вже у вересні

 

Наразі Верховна Рада ухвалила його в першому читанні. Очікується, що вдруге народні депутати за нього голосуватимуть наприкінці березня. Якщо відбудеться так, як планують розробники – то вже на початку осені в країні буде новий кримінально-процесуальний кодекс.

Новий Кримінально-процесуальний кодекс, на думку його розробників, другий за значимістю документ в новітній історії України після Конституції. Кодекс змінює не окремі положення, а систему – стверджують вони. Зокрема, новий кодекс значно посилює роль адвоката в слідстві та судовому процесі. Цього не бояться в прокуратурі, бо саме прокурор змагається з адвокатом в судовому процесі. Навпаки, в прокуратурі кажуть-  старий кодекс своє віджив. Тому нового документа чекають з нетерпінням і навіть намагаються по-троху втілювати в життя.

Артем Степанов, нач. слідчого управління обласної прокуратури

Мы фактически уже по нему, в кавычках, начали работать. Потому что уже на сегодняшний день на уровне генеральной прокуратуры, прокуратуры области у нас идут обучения по новому кодексу.

Новий Кримінально-процесуальний кодекс підсилить якість слідства в міліції. Він вимагатиме від міліціонера працювати з усіма справами. Проте, як зазначають правоохоронці,ще досить багато незрозумілих моментів.

Олег Верегін, нач. відділу з розлідуваннякарних злочинів обласної міліції

Вася подрался с Петей. Пришел в милицию Вася, написал заявление, он потерпевший. Возбуждено уголовное дело. Через полчаса пришел Петя, написал заявление – меня побил Вася. Непонятно, как это все будет выглядеть.

Якщо все буде як планують розробники і новий кримінально-процесуальний кодеск ухвалять у другому читанні, то в дію він може вступити вже в вересні.

Павло Посохов