Нововведення у паркуванні

Касові апарати замість паркоматів. З першого січня цього року згідно з новими правилами паркування транспортних засобів усі місця паркувань мають бути обладнані паркоматами – пристроями, які приймають гроші за користування нетривалою стоянкою. Та у неофіційному коментарі телефоном у Департаменті транспорту та зв’язку кажуть, що постанова про нові Правила паркування транспортних засобів не виключає і готівкових розрахунків за паркування.

 

Я набираю свой код, цифру пять гривен, и выдаю водителю чек.

Новенькі касові апарати в харківських паркувальників – відучора, кажуть працівники комунального підприємства “Муніципальне паркування”. Втім, з їхньою появою майже нічого в роботі не змінилося, певен паркувальник Валерій. Раніше видавали квитанцію про оплату, а тепер – чек касового апарата.

Валерій, працівник КП “Муніципальне паркування”

Вот заехали тоже: мы на полчаса. 5 гривен я дал квитанцию. А когда он придет? Через полчасика или через 2 часика? Потому, что в дельфинарий, зоопарк собрались – это минимум 2 часа прогуляют они.

Наявність у паркувальників касових апаратів – ще не гарантія отримання міською казною всіх сплачених водіями грошей, кажуть самі кермувальники автівок. На думку Івана, шофера з Вовчанська, на місцях нетривалих стоянок мають обов’язково бути паркомати.

Іван, водій із Вовчанська

Хто контролює, скільки він припаркував машин – 10- 20- 100 – на день? Хто це може проконтролювати? Та ніхто!

Але коли на паркуванні на додачу до паркомата не буде ще й людини – годі очікувати чесності від усіх власників автівок, кажуть працівники паркувань. Мовляв, водії намагаються не платити навіть паркувальникам, які підходять до них із касовим апаратом, виправдовуючись тим, що зупинилися лише на п’ять хвилин. Що вже казати про автомат? У комунальному підприємстві “Муніципальне паркування” повідомили, що з нового року підприємство припиняє роботу, а замість нього буде працювати нове підприємство “Харківпарксервіс”. Про його роботу офіційних коментарів у міськвиконкомі поки що не надають.

 

Світлана Маренич