Новітні технології у галузі енергетики

Уряд запровадив преференції із оподаткування підприємств, що займаються видобутком та впровадженням нових, а насправді, старих технологій у галузі енергетики.

 

Старе, бо використовуються природні стихії: сила вітру, води, сонця та газу, який утворюється при бродінні біологічних продуктів. Але саме для тих, хто працює над створенням біопалива, кажуть підприємці, механізмів заохочення не передбачено повною мірою.

Віталій Давій, президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії

В плане производителей биотоплива именно твердого биотоплива, никаких стимулов нет. Поэтому у нас предложение сделать льготный тариф на электроэнергию для этих предприйти. Т.е. «зеленый тариф» наоборот, потому что в себестоимости производства биотоплива электроэнергия занимает около 35-40% и небольшое плечо поможет многим предприятиям вернуться в строй.

На думку фахівців, відновлювальна та альтернативна енергетика – це допоміжні засоби для вітчизняної енергетики. Необхідно вести чіткий облік енергопостачання. Закон про єдину державну систему моніторингу виробництва енергоресурсів та їх фінансування вже прописаний. Залишилось його ухвалити.

Дмитро Чубенко, президент громадської організації «Міжнародна асоціація термоенергетичних компаній»

Этот закон, эта система позволит каждый киловатт, каждый кубометр, каждый литр на территории Украины проследить его путь до конечного потребителя и обратный финансовый поток. Почему это необходимо? Это даст нам возможность сделать единый энергобаланс, который сегодня у нас отсутствует в стране.


Відстежувати енерговитрати та отримувати за це адекватні гроші, каже Микола Азаров, в інтересах як споживачів, так і Уряду.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

 

Почему я заинтресовался энергоаудитом. Нам очень важно инструментально определить правильность расчетов, которые они нам дают. Надо остановить этот беспрерывный рост тарифов. Неаргументированный. Мы пошли на увеличение тарифов, но нужно остановиться.

Зменшити витрати на обігрів та водопостачання житлового фонду – справа тривала. На утеплення однієї панельної 9-ти поверхівки, каже прем’єр, піде 10 мільйонів гривень. В масштабах країни кошти не підйомні. Проте, створювати ОСББ та самотужки дбати про теплі під’їзди, підвали та сходові клітини – можливо.