Нові операційні блоки у Валківській лікарні (відео)

Пацієнтам – якісне медичне обслуговування, лікарям – гідні умови праці. У Валківський лікарні зробили капітальний ремонт чотирьох операційних та встановили сучасне обладнання. До кінця року такі операційні блоки мають з’явитись ще у чотирьох районних лікарнях.

 

Медичне обслуговування європейського рівня. У Валківській районній лікарні після ремонту відкрили оновлений операційний блок. Лікарі згадують, капремонту у цьому корпусі не було понад тридцять років. Тепер тут замінили електромережі, опалення, системи подачі кисню та води, а також встановили систему клімат-контролю. Обладання в операційних, кажуть медики, найсучасніше.

Богдан Носатов, головний лікар Валківської ЦРЛ

Есть дыхательный аппарат для подключения больного, есть аппарат для электрокоагуляции – это так сказать электронный нож. Если большая потеря крови, чтоб не перевязывать сосуд, а сразу удалить его.

Працювати у чотирьох операційних блоку буде кому, кажуть у лікарні. Адже хірургів у медзакладі вистачає. Проте загалом за штатним розкладом лікарні майже половина посад вільна. Така ж ситуація, кажуть обласні очільники, майже в усіх районних лікарнях. Для заохочення молодих лікарів до праці у районах бачать два шляхи. Перший-будівництво відомчого житла. Такі пілотні проекти реалізуються у трьох районах області. Другий шлях, переконаний губернатор Михайло Добкін, потребує змін у законодавстві.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Если мы внесем изменения, то между студентом и государством будет заключаться контракт. То есть государство обязуется его выучить, подготовить как специалиста, а студент обязуется по окончанию отработать 3-5, ну это специалистам виднее сколько лет.

Як стверджує віце-губернатор Ігор Шурма, змінити варто і статус чотирьох районних лікарень. Йдеться про надання їм статусу притрасових та збільшення фінансування. Адже, за словами Шурми, цьогоріч лише у Валківській лікарні медичну допомогу отримали триста сорок п’ять осіб, які не є мешканцями району. На їхнє лікування витратили майже сто тисяч гривень з місцевого бюджету.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Наша пропозиція така, щоб таким лікарням – це у нас Валки, Чугуїв, Ізюм і Красноград – надати статус притрасових лікарень із збільшенням фінансування в межах 15-20% з розрахунком на те, що до них потрапляють люди, які не проживають на цій території.

Цьогоріч сучасні операційні блоки відкриють ще у чотирьох районних лікарнях.

Анастасія Горєлкіна

httpv://youtu.be/XDQvCQjcMJQ