Нові флюорографи для області

Якісна діагностика для мешканців районів. Вісім пересувних флюорографів отримали міжрайонні лікарні. Завдяки новому медобладнанню, підрахували лікарі, за півтора роки обстежать кожного мешканця Харківщіни.

 

Вісім сучасних пересувних флюрографів з нового року працюватимуть у районах області. Ще один залишиться в обласному протитуберкульозному центрі. Така діагностика, кажуть лікарі, безпечна для пацієнтів, бо рівень опромінення мінимальний. Працювати з новим обладнанням зручно – флюорографи не використовують плівки. Інформація зберігається у цифровому вигляді. Протягом доби можна обстежити півтори сотні чоловік.

Віктор Чеверда, головний лікар Харківського району

Малодозовая цифровая установка, не нужна пленка, не нужны дополнительные затраты. Приехали в определенный населенный пункт и сделали.

Ключі від новеньких флюорографів лікарям передали обласні владники. Нове медобладнання, певен голова облради Сергій Чернов, незамінне для сільської місцевості. Мовляв, людям не доведеться їхати за кілька десятків кілометрів до районної лікарні, аби пройти діагностику.

Сергій Чернов, голова облради

Сегодняшняя акция, все эти новые автомобили. Она дает нам возможность 100% охватить все население, в первую очередь в сельской местности. Это и профилактика, и диагностика.

Наразі на Харківщині створені усі необхідні умови для боротьби з поширенням туберкульозу, переконаний губернатор Михайло Добкін. Зокрема, спеціалозовані диспансери та відділення нараховують більш як тисячу ліжок. Питання на часі – діагностика та попередження захворюваності.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Харьковская область на 25% сократила заболеваемасть туберкулезом, на 19% – смертность. Почти в 2 раза – заболеваемость детей и подростков. Это те реальные показатели, которых мы достигли на первом этапе.

У новому році, запевнив Добкін, усі районні лікарні також отримають нові автівки швидкої допомоги.

 

Анастасія Горєлкіна