Нове обладнання та посуд – шкільним їдальням

Школи в селищі Комсомольському, які відвідало керівництво Зміївського району у перший день нового навчального року, отримали набори посуду для шкільних їдалень. Надалі навчальні заклади отримають кухонне обладнання, яке допоможе готувати для дітей здорову їжу, кажуть директори.

 

Цьогоріч до шкільних лав Зміївщини влилося шістсот першачків. У День знань всі вони отримали від голови Зміївської райдержадміністрації Євгенія Мураєва подарунки – набори для творчості. Керівництво району не обійшло увагою і школи. Подарувало двом шкільним їдальням посуд. Подарунок не випадковий. У районі другий рік розв’язується питання: як годувати школярів краще, розповіли в райдержадміністрації. За переконанням керівників району, уже забезпечені умови якісного харчування. Тож зараз завдання номер один- гаряче харчування в кожній школі. А в школах, де поки що немає власної їдальні, застосували ноу- хау. Гаряче харчування підвозиться в спеціально обладнаних термосах до шкіл. І цьогоріч діти перших – четвертих класів ще трьох шкіл будуть забезпечені здоровою їжею. Задоволені якістю харчування і старші школярі.

Таня, учениця 6-Б класу гімназії №2 с. Комсомольське

Мне еда эта очень вкусная. Бывает холодная, горячая. Если горячая очень, но потом остывает и ешь.

 

Євгеній Мураєв, голова Зміївської РДА

Мы вообще пересмотрели полностью проблему снабжения школы продуктами питания, работу школьных столовых. Мы полностью убрали коммерческую составляющую, закрыли арендованные столовые, сделали их при управлении образования. Дети питаются полностью по натуральным нормам, которые прописаны Кабмином.

Це відразу позначилося на ціні харчування – вона знизилася, а якість їжі – навпаки – зросла, кажуть у школах. Для пільговиків та учнів молодших класів шкільні обіди стали безкоштовними. Раніше другій гімназії селища Комсьмольське годувала дітей сніданками приватна фірма, розповіло керівництво. Перших страв не було. Тепер у гімназії- державна їдальня. Зі слів директора, посуд, який передав до неї голова району, дуже потрібний.

Людмила Гутаріна, директор Гімназії №2 с. Комсомольське

Мы в прошлом году получили на 60 тысяч оборудование, в течение прошлого года нам поставляли посуду. Ну, посуда нужна. Санитарные правила – какая должна быть посуда и естественно, потому подарок по нашей просьбе.

Першого вересня керівництво Зміївської райдержадміністрації взяло участь у першому уроці одного із старших класів другої гімназії селища Комсомольське. Відбувся обмін думками щодо перспектив розвитку держави та району. Зокрема йшлося про появу нових шкільних автобусів у кожній сільраді та важливість якісного харчування та здорового способу життя для школярів.

 

Світлана Маренич