Нова техніка для прикордонників

Обновки прикордонникам за американський кошт. Понад три десятки позашляховиків, а також мікроавтобуси, снігоходи і, навіть, катери отримали прикордонники з Харківської, Луганської та Донецької областей. Гроші на купівлю техніки надані американським міноборони в рамках програми запобігання розповсюдженню зброї масового знищення. За цією ж програмою на українських кордонах встановлюють новітні системи радіакційного контролю.

 

Юлія Ляхова, ОТБ Новини

Три квадрацикли, вісім позашляховіків і три снігоходи. Саме ця техніка залишиться на Харківщині. Інша поїде на Луганщину та Донеччину. Катери відвезуть до Маріуполя.

 

Ігор Брахов морський прикордонник. Безпеку кордонів України чоловік пильнує на катері. Буває, і перевірка документів починається при патрулюванні. На суші – вже більш детальний котроль.

Ігор Брахов, начальник відділення взводу малих катерів

Оборудование находится на суше, когда заходят в порты, есть ППС, которые этим занимаются.

Наразі, новітні прилади для перевірки документів також в переліку обновок , що їх придбали в рамках програми міноборони сполучених штатів щодо боротьби із тероризмом. Є і вітчизняні аналоги. За їх допомогою, можна роздивитись найдрібніші деталі, що не побачити людським оком. Ось, наприклад, в цьому паспорті можна розгледіти сім літер.

 

Олег Пасічник, прикордонник

За допомогою приладу експертного дослідження “Доку бокс” за спеціальним освітленням ці дві букви зникнуть.

Програма боротьби з тероризмом – міжнародна, в рамкаї її реалізації Україна отримає п’ять мільйонів доларів.  Майже два з них витратять на техніку для прикордонників і підготовку спеціалістів. До того ж, передбачене обладнання українських кордонів новітніми системами радіаційного контролю. Чотири таких системи вже є в Україні . Їх встановлення частково профінансовано з українського бюджету.

Микола Литвин, голова державної прикордонної служби України

В Борисполі ця система вже діє, вона дає можливість людині, яка отримала в ході лікування облучення, що вона проходить через цю систему.. система спрацьовує, настільки вона чутлива.

Українські прикордонники кажуть, завдяки міжнародним програмам протидії тероризму вдалось впритул підійти до оновлення технічної бази морської охорони кордонів. Так, в наступному році плануєтья добудувати судно нового покоління – морський катер першого рангу, а цьогоріч почалось зведення першого прикордонного сторожового корабля.

Юлія Ляхова