Нова регіональна політика та структурна перебудова економіки – 5-й Міжнародний інвестиційний самміт у Донецьку

Лейтмотив  зібрання –залучення інвестицій в українську економіку та поліпшення ділового клімату у цілому.

Глава держави зосередив особливу увагу на визначальній ролі влади на місцях у діалозі з вітчизняними та іноземними інвесторами. Президент наголосив –  нова регіональна політика передбачає збільшення повноважень територій, а значить відкриває нові можливості для інвесторів.
Віктор  Янукович Президент України

Влада на місцях має чітку картину економічного стану територій, їх інвестиційного потенціалу, проблем і потреб, бачення стратегічних пріоритетів регіонального розвитку. Тому ми маємо намір і надалі розширювати повноваження регіонів у вирішенні нагальних економічних питань

Міжнародне міжрегіональне співробітництво Віктор Янукович назвав ще одним із важливих напрямків залучення інвестицій. Як приклад навів успішну взаємодію з Росією. А саме програму прикордонного співробітництва до 2016 –го року. Водночас глава держави переконаний – перш за все, необхідно використовувати потужний внутрішній інвестиційний ресурс. В тандемі з іноземним капіталом це забезпечить модернізацію української економіки.

Віктор  Янукович Президент України

Ми добре розуміємо, що інвестиції, особливо в умовах їх гострого дефіциту, ідуть туди, де висока віддача внутрішнього ринку, купівельна здатність. Українська економіка цілком відповідає цим вимогам. Подолавши спад у період кризи, вона продовжує розвиватися. Поточний рік, попри всі труднощі світової економіки, це підтверджує Ми поставили собі амбітну мету – забезпечити стале зростання економіки за рахунок структурної перебудови, її переходу на інноваційно-інвестиційну модель розвитку
Інвестування реального сектору економіки має відігравати провідну роль в економічному розвитку України.  Тут на перший план виходить державно-приватне партнерство, – переконаний президент. ІндУстрія туризму, розбудова транспортної інфраструктури, аграрний сектор – це ті галузі, в які необхідно активно вкладати кошти. Залучення  іноземних грошей у вітчизняну економіку – це оцінка, яку ставлять інвестори бізнес-клімату країни і стабільності політичної ситуації, – зауважив глава держави. Це підвищує конкуретноздатність України на світових ринках.

Віктор  Янукович Президент України

Конкурентоздатність України також підвищується завдяки інвестиційній реформі, яка почала реалізовуватися торік і є ключовим елементом комплексної Програми економічних реформ. Її пріоритетні напрямки – це зменшення втручання держави в діяльність бізнесу, спрощення і вдосконалення процедур регулювання. Відбувається гармонізація національних систем технічного регулювання промислової продукції і контролю якості харчових продуктів з вимогами Європейського Союзу.

Важливим кроком у розвитку країни назвав Віктор Янукович закладення фундаменту повітряно-розподільчої установки на Єнакієвському металургічному  заводі. Це інвестиція у новітні енергозберігаючі технології, які суттєво знизять і  вИтрати при виробництві, і збережуть природне довкілля. Вдалим прикладом співпраці влади та бізнесу назвав Президент і реконструйований спорткомплекс «Шахтар». І запропонував створювати на базі подібних спорткомплексів дитячі спортивні школи.

 

За матеріалами УТР