Нобелівський лауреат Вернон Сміт прочитав лекцію харківському студенству

Нобелівський лауреат – в каразинському університеті. Вернон Сміт лауреат Нобелевської премії з економіки провів сьогодні, 29-го травня, лекцію про сучасні тенденції розвитку економіки для студентів та викладачів університету імені Каразіна, а також зустрівся з ректором та вченою радою для обговорення питань подальшого співробітництва у розвитку лабораторії експерементальної економіки.

смит1

 

Студентка 2-го курсу кафедри економічної кібернетики Олександра і не мріяла колись побачити лауреата Нобелевської премії. Дізнавшись про те, що Вернон Сміт буде проводити лекцію з економіки у стінах рідного університету, до зали прийшла одна із перших.

Олександра – студентка 2 курсу ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Мне действительно интересно увидеть Нобелевского лауреата по экономике. Мне интересно узнать его мысли. Я знаю, что он планирует рассказать о развитии экономики. Это действительно интересно, тем более для студентов профильных специальностей.

Лауреатом Нобелівської премії Вернон Сміт став у 2002-му році. Для перевірки ключових постулатів класичної економіки у штучних умовах Сміт заснував новий напрям науки – експериментальну економічну теорію, яка ґрунтується на дослідах з реальними людьми. Тепер науковець хоче впровадити методи сучасної економіки у всьому світі.

Тамара Мєркулова – завідувач кафедри економічної кібернетики та прикладної економіки ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Началось всё с сотрудничества по поводу подготовки проэкта для создания у нас первой в Украине лаборатории эксперементальной экономики. Мы сотрудничали в течении года, мы создавали консорциумы, приглашали к сотрудничеству известных партнёров из ведущих эксперементальных центров в Эвропе и нам это удалось.

За допомогу, яку надавав Вернон Сміт у створенні лабораторії, вчена рада Університету присудила йому звання «Почесного доктора Харківського національного університету імені Каразіна». Тож після лекції відбулася урочиста церемонія вручення американському вченому диплома, відзнаки у вигляді медалі та мантії.

 

Вернон Сміт , Нобелівський лауреат в галузі економіки

Важливість експерементальної економіки – в прийнятті реформ. Наприклад, нас дуже цікавило питання, як ми можемо, наприклад, створити ринок електроенергетики. І ми можемо вивчати операційно, як це все зробити. Тыльки коли ми зрозумыэмо, як це працюэ, ми зможемо дати выдповыдь.

Доктор Сміт оди нз кращих економістів світу згідно з міжнародним рейтингом IDEAS. Він також є почесним членом Американської економічної асоціації та лауреатом премії імені Адама Сміта. Автор понад 300-т статей і книг з теорії капіталу, фінансів, економіки природних ресурсів та експериментальної економіки. Зараз він є професором економіки і права в Економічному науковому інституті Університету імені Чепмена, що у США.

Юлія Котелевська