Нічні потяги будуть возити українців ще 4-5 років

Нічні потяги будуть возити українців ще 4-5 років, по тому їх замінять на сучасні – з місцями для сидіння. Віце-прем’єр Борис Колесніков розповів, загалом в Україні 7 тисяч залізничних вагонів, з них 95% придбані ще за радянських часів. Наймолодшому з таких вагонів – більше 20 років.

Борис Колесніков, віце-прем’єр-міністр України

У нас есть 200 вагонов, оборудованных вакуумными туалетами, эти вагоны еще выпускают за рубеж. 6 800 вагонов в ближайшие 4-5 лет нужно списать.

Купувати нові вагони спального типу – невигідно, каже урядовець. Така обновка обійдеться у 2 мільйони євро, доведеться підвищувати ціни на квитки. Майбуття за потягами з місцями для сидіння, адже у вартості квитка не буде додаткових затрат – провідника у кожному вагоні, постільної білизни, витрат на багатогодинне обслуговування в депо. Наразі, говорить Колесніков, тривають перемовини з мерами міст – аби решта транспортної інфраструктури була підлаштована під час прибуття поїздів.

До кінця тижня підвищені пенсії отримають майже 13 мільйонів українців. За словами віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка, середня пенсія у травні зросла на 120 гривень.

Сергій Тігіпко, віце-прем’єр-міністр України

Дуже важливий показник, цей рік ми починали з кількістю пенсіонерів, які отримують менше 1 000 грн, на рівні 7 млн.616 тисяч. Зараз ми бачимо – кількість таких пенсіонерів складає 3 млн.701 тис.

Цьогоріч в Україні на мільйон туристів побільшає, повідомила Олена Шаповалова, очільниця Держагентства з туризму та курортів. Якщо раніше, українські цікавинки найбільше приваблювали туристів з Росії, Польщі, Білорусі, Німеччини та Сполучених штатів, то незабаром в Україну приїдуть й гості з країн, чиї збірні тут гратимуть у матчах ЄВРО 2012. На користь розбудови туристичної галузі, каже пані Шаповалова, працюють й законодавчі новації.

Олена Шаповалова, голова Держагентства з туризму та курортів

Налоговым кодексом Украины, новым, начиная с 1-го января освобождены от налогообложения на прибыль гостиницы 3, 4 и 5 звезд. В связи с этим в городах, которые принимают ЕВРО количество средств размещения увеличено на 114%.

 

Юлія Губська