“Ні – зарплаті у конверті” – податківці пішли “в народ” з флеш-мобом

“Ні” – заробітній платі у конверті. У Харкові пройшов флеш-моб проти нелегального працевлаштування. Податківці провели роз’яснювалюну роботу серед підприємців і продавців крупних торгових центрів міста.

флмоб2

Працювати легально чи нелегально? Харків’яни губляться, відповідаючи на це питання. З одного боку, товстенький конверт з грішми, з іншого – стабільність і упевненість у завтрішньому дні. Роздумучи, вони все ж таки схиляються до другого варіанту.

Михайло, продавець

Есть свои плюсы и минусы у обеих сторон. Но, естественно, хотелось быть уверенным в завтрашнем и сегодняшнем дне. Так что…

У тому, що працювати треба легально, переконана і підприємець Марина. Жінка вважає, що можна непогано заробити і чесними шляхами.

Марина, підприємець

Ну, в своей жизни я с таким не сталкивалась. Потому что уже 15 лет работаю на себя. Плачу налоги

Але в те , що офіційне працевлаштування і сумлінна робота є запорукою майбутнього благополуччя поки вірять не всі. Любов Василівна двадцять один рік пропрацювала на шкідливому виробницві. Каже, сумнівною винагородою за втрачене здоров’я стала мінімальна пенсія.

 Любов Василівна, продавець

Минимальную. Что шахтеры уходят такая пенсия, что 40 лет непрерывного стажа – такая же пенсия

Податківці спробували переконати громадян, що, працюючи нелегально, ті позбавляють себе соціальних виплат і гарантій: пенсій, лікарняних, відпускних відрахувань, виплат з центру зайнятості у разі звільнення.

Наталія Свєтош, заст. начальника обл.управліняя ДФС 

Негативними наслідками заробітньої плати у конверті є маленька пенсія, яку потім торимуют громадяни. Також незарахування трудового стажу при обрахуванні пенсії. Тобто втрачає, перш за все, сама людина

Крім того, не відбувається відрахування податків до районного і обласного бюджетів. Таким чином, не надходять кошти для ремонту доріг, оновлення інфраструктури. Крім того, про важливість офіційного працевлаштування варто говорити у розрізі пенсійної реформи.

Олена Петренко, заст. начальника обл.управління Держпраці

Сьогодні стартує пенсійна реформа, яка вже прийнята в першому читанні. Пенсійна реформа направлена на те, що якщо в тебе є страховий стаж, ти отримуєш гідну пенсію

Чи вдалося податківцям переконати харків’ян у важливості офіційного працевлаштування, покаже час. А поки ж кількість нелегалів в Харківській області сягає 400 тис. чоловік, повідомляють в обл.департаменті соцзахисту.

Людмила Грубнік