Ні – рекламі цигарок

Рекламі цигарок не місце в телевізорі та у пресі. Верховна Рада частково заборонила рекламу тютюнових виробів. Проте реклама саме у місцях продажу та на пачках під заборону не потрапила. Громадські організації та освітяни закликають владників повністю заборонити рекламу цигарок. Запевняють – тільки так можна зупини розповсюдження паління серед підлітків.

 

Зупинити розповсюдження паління серед школярів. Освітяни закликають повністю заборонити рекламу цигарок, яка спонукає дітей вперше спробувати палити. За даними опитувань, чверть дев’ятикласників палять хоча б раз на місяць. А кожен десятий учень третього класу вже тримав у руках цигарку.

Олена Онаць, президент Асоціації керівників шкіл України

Дуже турбує, що недалеко від шкіл – раніше казали, що повинно бути 200 метрів, але буває 150 та ближче – рекламують та продають сигарети навіть неповнолітнім.

У вересні депутати Верховної Ради прийняли закон щодо заборони реклами тютюнових виробів. Але у місцях продажу та на упаковках цигарок реклама залишається дозволеною. Саме яскрава реклама у магазинах та кіосках, переконані представники громадських організацій, зазвичай розташована на рівні дитячих очей та заохочує малих купити пачку цигарок. Тож лише повна заборона реклами тютюнових виробів може зупинити розповсюдження паління серед неповнолітніх.

Ганна Гопко, координатор регіонального центру громадянського представництва “Життя”

За даними Світового Банку, лише повна заборона реклами цигарок зменьшує рівень поширення куріння на 6%, а часткові обмеження – лише на 1%. Ми хочемо на 6% зменшити кількість курців у країні, де курить 11 мільйонів чоловік, серед яких чимало підлітків. Щороку 300 тисяч українських підлітків вперше пробують курити.

Часткова заборона реклами, застерігають борці за здоровий спосіб життя, може підштовхнути тютюнові компанії до нових способів рекламування власної продукції.

 

Анастасія Горєлкіна