Незабаром в області отримають дотацію за телят

Протягом 10 днів в області отримають дотацію за телят. Про це йшлося на відеоконференції “Державна підтримка сільськогосподарських виробників”. Як порахували в Міністерстві аграрної політики – впровадження програми державних компенсацій за збереження та утримання молодняка великої рогатої худоби сприяло зростанню поголів’я телят у приватних господарствах. Однак, за даними з областей, не всі компенсації доходять до аграріїв так швидко, як гадалося.

 

За 6 місяців цього року державні програми підтримки села розпочаті лише частково. Про це під час відеоконференції свідчили запитання керівників управлінь агропромислового розвитку. Зокрема, не працює програма із компенсування кредитів, залучених у тваринництво, кажуть в обласному управлінні агропромислового розвитку.

Олена Кулик, в. о. начальника управління агропромислового розвитку ХОДА

Отрасль очень затратная. Без поддержки государства прорыв в этой отрасли проблематично сделать. За прошлый год начислена сумма дотаций – 2 миллиона 66 тысяч гривен. За прошлый год еще по кредиторской задолженности мы финансирование из министерства не получили.

Кредиторська заборгованість наразі існує за кількома програмами. І хоча вона налічує десятки мільйонів, отримати гроші найближчим часом цілком реально.

Баграт Ахіджанов, директор Департаменту Міністерства аграрної політики України

Ми працюємо над тим, щоб видатки були наближені. Песимістичний прогноз – по жовтень включно, оптимістичний – липень-серпень.

Як зазначили в управлінні, з окремих програм державні гроші надходять до регіону вчасно. На компенсацію витрат із пересівання загиблої озимини до Харківського регіону гроші уже повністю надійшли і розподілені тим господарствам, які подали необхідні документи. Активно діє програма дотацій на утримання телят. Однак, зі слів управлінців аграрної галузі з різних областей, отримання бюджетних грошей контролює забагато перевіряючих.

Олена Кулик, в. о. начальника управління агропромислового розвитку ХОДА

Потому что одна проверка прошла, есть высновок, что все законно получено. Приходит другая – и не пользуется высновком предыдущей контролирующей организации. Конечно, это отвлекает людей.

Днями голова Уряду закликав контролюючі органи не дошкуляти господарствам перевірками. Мовляв, саме через них селяни не наважуються надати документи на компенсацію витрат. Як приклад – на пересівання озимини селянам у держбюджеті для компенсацій передбачено 300 мільйонів гривень. Натомість, заявки аграрії подали на суму вдесятеро меншу.

 

Світлана Маренич