Незаангажовані, об'єктивні та креативні, здатні на ризик. Чи відповідають сучасні журналісти цим критеріям?

Вони мають бути рупором свободи слова. Їх називають четвертою владою. Незаангажовані, об’єктивні та креативні, здатні на ризик. Чи відповідають сучасні журналісти усім вищеназваним критеріям – з’ясовували на конференції журналісти-практики та викладачі кафедри журналістики національного університету імені Каразіна.

 

Вони представляють дві сторни однієї медалі: викладачі теорії журналістики та представники місцевих ЗМІ. В реаліях сьогодення професіонали спільно намагалися з’ясувати, як виховати акул пера об’єктивними, креативними, а головне ризиковими та незаангажованими.

Володимир Ревенко, викладач кафедри журналістики ХНУ ім.Каразіна

Не знаю в каких лабораториях и на каких кафедрах можно готовить гражданскую позицию, смелость определенную. И мы хотим, чтобы это было не с наших слов, а на примерах практической журналистики. Это важный момент. И сегодня общество тоже начинает понимать, что демократичное общество не возможно построить без института независимой прессы.

Викладачі журналістських дисциплін зізнаються, вчать майбутніх “Познерів” та “Кісельових” лишень теорії, а от професіоналізм вони мають здобувати на практиці ще під час навчання, аби після отримання диплому не поповнити лави безробітніх або бездарних.

Олександр Голуб, голова Харківської спілки журналістів

Ті, які все-таки схильні до протистояння, до журналістських розслідувань, до публікацій. Вони повинні володіти певними навичками, вони повинні знати правове поле і консультуватись з професіоналами, щоб за якісь бар’єри не переходти.

Журналісти-практики спільно з викладачами профкафкедри зійшлися на тому, що студентам мають давати більше свободи творчості та креативного мислення, тоді й журналістика загалом відповідатиме стандартам світового рівня.

 

Вікторія Котова