Невирішенні питання оформлення землі для АТОвці

Рада громадської організації “Спілка  ветеранів АТО” виходить зі складу координаційної ради громадських організацій учасників бойових дій у місті Харкові та області через невирішення питань оформлення землі для АТОвців, повідомляють в обласній спілці. Натомість громадська організація “Спілка ветеранів АТО” вирішила створити раду громадських організацій, до якої просять долучитися всіх учасників збройного конфлікту на Донеччині та Луганщині задля розв”язання земельних питань АТОвців у Харкові.

 

земля для АТО

Близько двох десятків громадських організацій ветеранів АТО менше року тому увійшли до координаційної ради громадських об’єднань учасників бойових дій у місті Харкові та області. Метою об’єднання було розв’язання гострих соціальних питань учасників АТО, розповів керівник юридичного відділу Спілки ветеранів Микола Сапелкін. Однак, з його слів, ефективної взаємодії не вийшло. Йдеться зокрема про отримання земельних ділянок у Харкові.

Микола Сапелкін, керівник юридичного відділу Спілки ветеранів АТО

Я не знаю жодної людини, яка є членом нашої громадської організації, яка отримала земельну ділянку в Харкові. Хоча це одне із нагальних питань, які ми проголосили в Меморандумі про об’єднання, що ми будемо спільними зусиллями забезпечувати хлопців земельними ділянками в Харкові.

Більше того, кажуть у спілці, об’єднавчі документи деякі члени координаційної ради почали використовувати без погодження з обласною Спілкою ветеранів АТО. Це викликало підозру, і при перевірці документів з’ясувалося, що координаційну раду не зареєстровано в міністерстві юстиції, як вимагає закон. Як відзначив голова спілки, за законом ветеран АТО має право на 5 земельних ділянок. Зокрема, на три ділянки в області для ведення сільського господарства та під дачу.

Олександр Сергієв, голова ради ХОГО “Спілка ветеранів АТО”

Із них – 2 ділянки в місті – під забудову та під гараж. ЦІ люди почали вирішувати свої питання, можливо, отримали ділянки під забудову, під гараж. А питання загальної маси учасників бойових дій не вирішуються.

Тож обласна спілка ветеранів АТО вирішила вийти з нелегітимної, на їхню думку, координаційної ради. Її представники наголошують: в області вдається, на відміну від Харкова, дістати ділянки для АТОвців. Цю інформацію підтвердили і в головному управлінні Держгеокадастру.

Євген Оберемок, гачальник ГУ Держгеокадастру в Харківській області

Звернулись в головне управління з середини 14 року 7700 учасників бойових дій, і майже 7 тисяч – 6900 – отримали дозволи, І 3624 громадянина – учасники бойових дій – отримали у власність за цей період – чуть більше 50%.

Водночас в управлінні Держгеокадастру визнають, що далеко не всі селищні голови та сільради надають землю немісцевим, хай навіть учасникам АТО. А для того, щоб ділянки оформлювалися швидше, доводиться контролювати цей процес. І наразі середній термін надання документів на землю – чотири місяці. Втім, окремі учасники бойових дій певні, що зараз ставити питання про отримання земельних ділянок, зокрема, в Харкові, не на часі. Мовляв, бойові дії тривають, та й у черзі на отримання землі досі є люди, які чекають на отримання наділу в Харкові десятиліттями, зокрема, чорнобильці, говорить учасник бойових дій Іван Ракич. Він розповів, що отримав землю на території одного з районів області. Мовляв, у населених пунктах процедура отримання ділянки через сесію дещо складніша.

 Іван Ракич, депутат Харківської міської ради, учасник бойових дій

Коли за межами населеного пункту, людина через спілку ветеранів АТО чи об’єднання ветеранів може спокійно реалізувати право на отримання 12 соток землі під садівництво, 2 гектарів під особисте селянське господарство. Це і є зараз реалізація того права.

Втім, для окремих ветеранів АТО земельна ділянка – це спосіб соціалізуватися та бути корисним для суспільства, визнають і самі депутати, і учасники спілки.

Микола Сапелкін, керівник юридичного відділу Спілки ветеранів АТО

Загалом міська влада не може з нами знайти спільну мову і конструктив щодо вирішення питання земельних ділянок. Тому ми вирішили створити раду громадських організацій, до якої просимо долучитися усіх небайдужих учасників АТО задля спільного вирішення питання щодо виділення землі у Харкові.

Не на камеру, в телефонному режимі, депутати харківської міськради радять АТОвцям, котрі мешкають у Харкові і мають труднощі із отриманням землі об’єднуватися і намагатися відстояти права всіма законними методами. В обласній спілці ветеранів АТО не виключають проведення масових акцій у разі ігнорування законних прав учасників бойових дій з боку міської влади.

Світлана Маренич