Негода знищила посіви

Град завбільшки з перепелине яйце та знищений врожай і навіть пошкоджені машини. Такі наслідки негоди, що була на Харківщині останніми днями. Синоптики кажуть, все відбувалося локально: комусь не пощастило більше, комусь- менше.

 

У Великому Бурлуці минулої неділі зафіксовано град діаметром вісім міліметрів, а у Вовчанському районі- більше двадцяти міліметрів. За інформацією жителів Вовчанського району, кажуть харківські метеорологи, град був із гострими нерівними краями, тож пошкоджено покрівлі та машини. Стихія знищила ще врожай на городах та в садках. За даними обладміністрації, десять тисяч гектарів жита й пшениці полягло. Найбільше – у Липцях Харківського району. Втім, кажуть чиновники, жито може ще піднятися. Стихія почне вгамовуватися лише з четвертого липня, прогнозують метеорологи.

Євгенія Ляшенко, зав. сектора метеопрогнозів Харківського центру гідрометеорології

Мы ожидаем днем 30 числа – осадки, сильные дожди, грозы- все сутки. Шквалистое усиление ветра 15-20 метров в секунду по городу и области местами днем. Кроме прочего, ожидаем град. То есть 30-го – неустойчивая погода сохраняется.

 

Світлана Маренич