Не втрачати час та стати конкурентноспроможними на світовому ринку, дирекція Турбоатому

Не втрачати час та стати конкурентноспроможними на світовому ринку. Керівники заводу “Турбоатом” збираються звернутися до Кабміну з проханням полегшити тендерні процедури при закупівлі сировини. Наразі це заважає підприємству вчасно виконувати закордонні контракти. Як вирішити питання обговорювали під час виїздної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

 

Михайло працює на заводі три місяці. Розповідає, разом із наставником опановував майстерність просто на робочому місці.

Михайло Лактіонов, слюсар

Я пришел сюда учеником, мне сказали – поработаешь, выучишься. За месяц получил третий разряд. Доволен, все нормально, обещают хорошую зарплату. Ну, всегда хочется большего, но пока все устраивает.

Нестача кваліфікованих кадрів для підприємств – нагальне питання для машинобудівної промисловості, йшлося під час засідання виїздної комісії облради. На Турбоатомі пропонують звернутись до міністерства освіти, аби профтехучилища розробляли програми підготовки кадрів для конкретних підприємств. По допомогу до центральних органів влади, за словами керівника підприємства Віктора Суботіна, варто звернутись і з питаннями щодо вдосконалення законодавства. Підприємство, що є на 70 % державним, втрачає багато часу через виконання тендерів при закупівлі сировини. Водночас завод знаходиться на ринку з комерційними підприємствами з різних країн, де такої процедури немає.

Віктор Суботін, генеральний директор ВАТ “Турбоатом”

Нам, конечно, практически невозможно выполнить норму закона о соблюдении тендеров при закупке сырья, поскольку сроки поставок турбин и оборудования очень жесткие. Мы их подтверждаем, принимая участие в тендерах, и мы обязаны выполнить.

Керівництво заводу пропонує звернутись до Кабінету Міністрів з проханням вирішити це питання на законодавчому рівні. Цю ініціативу підтримали і в обласній раді.

Олена Олешко, заступник голови облради

Все те вопросы, которые были поставлены специалистами, которые выступали, мы в протоколе отметим, и все,что зависит от облсовета, будем делать, чтоб вам помочь.

Анастасія Горєлкіна