Не віриш – переконайся на власні очі

З наступного року на пачках цигарок, що продаються в Україні , друкуватимуть графічні зображення з інформацією про шкоду, що її завдає паління організму людини.

“Страшилки” на пачках цигарок друкують у чотирьох десятках європейських країнах . Наступного року у їх числі буде й Україна – так вирішили в Кабміні. Урядовому рішенню радіють свідомі борці зі шкідливою звичкою . За їхнім переконанням , якщо зовнішній вигляд пачки викликає огиду, менше людей розпочнуть курити.

Дар”я Дорисяк ,координатор організації “За вільну від тютюнового диму Україну”

Ми бачимо що досі тютюнові компанії успішно використовували пачку сигарет для створення ілюзії що це не є шкідливою звичкою, а є гламурним і крутим продуктом. Нарешті цьому буде покладено край. Тому що саме введення картинок на пачках сигарет сприяє зменшенню куріння серед молоді, для яких це є певним стилем, певною крутістю, а також, серед жінок.

Харків”янин Олексій цигаркам сказав “бувай” рік тому після того.я к переглянув відео в інтернеті. Хлопець певен- якщо графічні зображення ,подібні до інетівських роликів, з”являться на пачках цигарок , когось це спонукає кинути палити.

Олексій, харків”янин

На молодёжь может и быть оно повлияло бы, потому что увидят картинки. Я бросил курить из-за того что посмотрел плохое видео про курение,что оно значит и это всё… Поэтому я думаю, что это очень сильно повлияет.

А от в Олександра два десятки років стажу паління. Він каже – кидати не збирається , страшними картинками на пачках цигарок його не налякаєш.

Александр, харків”янин

Не повлияет никак. Тут внутреннее убеждение. Если человек захочет бросить курить – он бросит курить и без картинок. А если человек хочет курить-он будет курить чтоб там не нарисовано было, без разницы .

На думку психологів – малюнки із зображеннням спотворених палінням внутрішніх органів не панацея від шкідливої звички. І курці з досвідом, і початківці кажуть – найкращий спосіб кинути палити – усвідомити шкоду , що її несуть цигарки. А щодо зображень , психологи застерігають – дивлячись на них, на підсвідомому рівні, людина сама налаштовує себе на усілякі недуги. Тож, краще кинути палити за власним бажанням, зваживши на здоровий глузд.

Олексій Кулаков.