НБУ викарбував пам’ятну монету з нагоди “Євробачення-2017”

11-го травня Національний банк України введе в обіг пам’ятну монету, присвячену проведенню 62-го пісенного конкурсу “Євробачення-2017” в Україні.

монета євробачення

Пам’ятна монета “Пісенний конкурс “Євробачення-2017” виготовлена з нейзильберу та має номінал 5 грн., – йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

На аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію: панорама Києва, на якій зображено АрхістратигаМихаїла. На реверсі монети зображені офіційний слоган та логотип пісенного конкурсу “Євробачення-2017”: кольорові буси, у центрі яких синьо-жовте серце, а також написи EUROVISION SONG CONTEST KYIV 2017 та CELEBRATE DIVERSITY (Шануймо розмаїття).

Художниками ескізів монети виступили Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульптором – Анатолій Дем’яненко. Програмне моделювання – Віталій Андріянов.

Тираж пам’ятної монети – 40 тис. штук, що дасть змогу значній кількості вболівальників конкурсу залишити собі своєрідний сувенір на згадку про подію.

Увесь тираж пам’ятної монети “Пісенний конкурс “Євробачення-2017” НБУ реалізовуватиме за ціною 46 гривень.

Також з метою широкого задоволення попиту громадян половина усього тиражу пам’ятної монети України “Пісенний конкурс “Євробачення-2017” (20 000 штук) продаватеметься через механізм попереднього on-line замовлення на офіційному сайті регулятора.

Ця пам’ятна монета буде доступною для on-line замовлення з 05 до 15 травня 2017 року.

Тобто у цей період можна забронювати для себе монету, присвячену культурній події, що відбувається цьогоріч у Києві.

Кількість монет, доступних для on-line замовленнями однією особою, обмежена однією штукою.

Продаж пам’ятних монет, заброньованих через on-line замовлення, у Києві розпочнеться після 17 травня 2017 року, у регіонах – по мірі надходження монет.

Нагадаємо, що пам’ятні монети України можна також придбати в регіональних пунктах продажу Національного банку України.