НБУ викарбував монети на честь художника та поета (фото)

2 нові пам’ятні монети ввів до обігу Національний банк України – на честь художника Івана Айвазовського та поета-романтика Михайла Петренка. Обидві монети продовжують серію “Видатні особистості України”.

монета петренко

Перша монета присвячена Михайлові Петренку – поетові-романтику 1-ї половини XIX ст. Збереглося небагато його творів. Але на всіх континентах світу пам’ятають його пісенний шедевр “Дивлюсь я на небо”. А рядки віршів поета збереглися в піснях “Ходить хвиля по Осколу” та “Взяв би я бандуру”, які стали народними. Ймовірно, що Михайло Петренко народився в місті Слов’янську (нині Донецька область) 1817-го року. Монета, присвячена Петренку, має номінал 2 гривні. Її ціна – 35 гривень. На аверсі зображено курган, український степ і кам’яну бабу, на якій сидить сокіл. На реверсі монети викарбуваний сокіл. Тираж монети – 35 тис. штук, вона виготовлена із нейзильберу.

монета айвазовский

Друга монета присвячена меценату, художникові- мариністу Івану Айвазовському. Він народився в Криму, у Феодосії. Усе своє дитинство провів біля моря, якому, переважно, і присвячені його роботи. Але є чимало картин з українськими мотивами, на яких зображено Дніпро, степ, чумаки, весільні сценки. На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА; стилізований фрагмент картини Айвазовського в жанрі образотворчого мистецтва марини. На реверсі монети – портрет художника; ліворуч написи: ІВАН АЙВАЗОВСЬКИЙ, роки його життя. Монета має номінал 2 гривні. Її ціна -35 гривень. Тираж монети – 35 тис. штук, виготовлена вона із нейзильберу.

Світлана Маренич