Наукову медичну бібліотеку, де налічується майже мільйон унікальних видань, хочуть переселити в дитячий туберкульозний санаторій

Найстаршій в Україні і на території колишнього СРСР науковій медичній бібліотеці загрожує знищення, б’ють на сполох краєзнавці та читачі бібліотеки. Мовляв, книгозбірню медичної літератури, де налічується майже мільйон унікальних видань з різних галузей медицини, хочуть переселити в дитячий туберкульозний санаторій. А там немає умов ні для зберігання книг, ні для роботи бібліотеки, говорять представники громадськості. 

 

медбиблиотека

Сьогодні на будинку на майдані Поезії, 5, де знаходиться бібліотека, висить оголошення, що з початку червня з технічних причин література тимчасово не видається. І обслуговуються читачі з обхідним листом та ті, хто повертає книги. Те, що література лежить неподалік виходу, зв’язана мотузками вказує на те, що її готують до вивезення. Працівники бібліотеки, як і директор давати інтерв’ю на камеру категорично відмовляються. У приватній розмові директорка наукової медичної бібліотеки говорить, що будівля, де останніми роками обслуговували читачів, не належить самій бібліотеці. Тож те, що її переселять у приміщення по вулиці Архітекторів, не є проблемою. Швидше навпаки. Тим часом представники громадськості та лікарі наголошують: користуватися бібліотекою далеко за містом буде незручно, а можливо і небезпечно, оскільки розміститься вона у приміщенні дитячого туберкульозного санаторію.

Михайло Красиков, культуролог, доцент НТУ «Харківський політехнічний інститут»

Доехать туда общественным транспортом нет возможности. Можно доехать трамваем до последней остановки, и лесом, полем 1,5 километра в любую погоду – к знаниям. И к тому же, что такое туберкулезный санаторий? Сотрудники, вернее, руководство санатория, уверяют, что все замечательно.

Микола Голобородько, доктор медичних наук, читач наукової медичної бібліотеки

Коли в Україні полихають епідемії, в тому числі й туберкульозу, бібліотеку – соціальний заклад, переселяють в приміщення, де були і живуть мікроби туберкульозу.

Тим часом представники Харківського антикорупційного центру певні, що каменем спотикання стало приміщення бібіліотеки. І ставлять під сумнів законність продажу будівлі.

Дмитро Булах, голова правління ГО “Харківський антикорупційний центр”, депутат обласної ради

Приобретение произошло чуть более, чем за сто тысяч долларов. Это здание более тысячи двухсот метров, в центре города, три этажа за 100000 – недооцененный актив. И правоохранителям стоит разобраться, настолько адекватно было оценено это здание.

Представники медичної громадськості тим часом нагадали, що за науковою медичною бібліотекою раніше було закріплене приміщення по вулиці Сумській, 40. І вона його втратила.

Олександр Плотников, лікар-психіатр, читач бібліотеки

Кроме медицинской библиотеки, там была и психиатрическая библиотека, диспансер, кружок психиатрический – и водночасье мы потеряли Сумскую, 4. Тогда это все прошло молчанием. Ни медицинская общественность не отреагировала, ни мы.

В обласному управлінні охорони здоров’я повідомили: з 2010 року приміщення – в приватній власності. А кімнати, які надаються науковій медичній бібліотеці в туберкульозному санаторії, безпечні. На проведення в них ремонту та перевезення книжок обласна рада надала 500 тисяч гривень. Тим часом у Антикорупційному центрі готують звернення до міської влади. На думку представників громадськості, як мінімум, чого треба добитися, так це дати можливість знайти притулок для бібліотеки в центрі міста. Мовляв, тут є низка приміщень, підпорядкованих обласній раді, куди можна без втрат перевести бібліотеку.

Світлана Маренич