Наступного тижня вступники почнуть подавати заяви до ВНЗ

На Харківщині триває вступна компанія до вищих навчальних закладів. Цього року абітурієнтів прийматиме 81 навчальний заклад, з них 31 – III – IV ступеню акредитації. Наразі вступники вже мають можливість зареєструвати свій власний електроний кабінет, а ось подавати заяви до вишів можна буде з 12-го липня.

приймальна комісія

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів триває. Поки абітуєнти реєструють свої електронні кабінети, адже, як і торік, заяви на вступ до вишів подаються тільки у електронному вигляді, незалежно від форми навчання. Проте цього року ввели і певні новації.

Олександр Труш – заст. директора обл.департаменту науки і освіти 

В цьому році скорочено кількість заяв до 9-ти на 4спеціальності, які зможуть подавати вступники. У 2016-му році – це було 15 заяв на 5 спеціальностей.

Цього року для деяких категорій вступників запровадили так звані коефіцієнти . Конкурсний бал буде домножуватись на один із коефіцієнтів, залежно від того, де абітурієнт мешкає та яку спеціальність обрав.

Євген Сокол – ректор НТУ «ХПІ»

Є введені коіфіцієнти, відповідно до теріторій.  Друге: введено коіфіцієнт для тих, хто за пріоритетом №1 вступає на технічні і природнічі наукові спеціальності, там теж є відповідний коефіцієнт, який додає бали. І, що дуже важливо. є коефіцієнт, який підвищує вступні бали, для представників сільської молоді, які закінчили загально-середню освіту в сільській місцевості в цьому році.

Зміни торкнуться не тільки вступників на 1-й курс

Олександр Труш – заст. директора обл.департаменту науки і освіти 

Є особливості до вступу у магістратуру за спеціальністю з права. В цьому році, вступ буде здійснюватися за результатами іспиту єдиного фахового іспиту в форматі ЗНО

Абітурієнти з Донбасу та Криму також мають право і можливість отримати освіту в українських вишах. Для них на базі двох вищих навчальних закладів: Луганського Національного аграрного університету та Харківського Національного технічного університету сільського господарства імені Василенка до 30-го вересня діють освітні центри

Олександр Труш – заст. директора обл.департаменту науки і освіти 

На теріторії Харківської області функціонують освітні центри “Донбас Україна”, ну як це було і в тому році, і “Крим – Україна”, які дають право особам з населенних пунктів де відбувається АТО та особам з теріторії окупованого Криму вступити до нижче зазначених вищих навчальних закладів за спрощеною процедурую, без ЗНО.

Приймати електронні заяви на вступ до вишів будуть з 12-го до 26-го липня. Вступники, які з будь – яких причин, не можуть самостійно подати електронну заяву мають право звернутися до приймальних комісій для отримання технічної допомоги. Також нині і до 30-го серпня працює “гаряча лінія” обласного департаменту освіти . Щоб отримати консультацію, телефонуйте за номером 705 -03-04.

Юлія Котелевська