Наступного року у парку Горького розквітнуть сакури (відео)

Найдовша алея сакури тепер у Харкові. На честь 25-річчя дипломатичних відносин між Японією та Україною у парку Горького висадили 80 дерев сорту “Канзан”. Побачити, як квітне сакура, харків’яни зможуть вже весною.

сакура3

Ірина Клименко, кореспондент

Нарешті у Харкові з’явилась Алея сакури.Вісімдесят дерев висадили на честь 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та Японією

Японська рослина відтепер буде квітнути у Парку Горького. Сорт дерев – канзан, вишня мілкопільчата. Коли вони виростуть, то будуть 3-3,5 м заввишки.

Карина Алімочкіна, дендролог

Эти растения не любят открытых солнечных лучей, сквозняков,сильных порывов ветров и самое главное для них-это медленное прогревание почвы,поэтому мы их еще на зиму укутаем от морозов,а уход обычный-при посадке-добавляете удобрение,полив тоже обычный,как для всех деревьев,если жаркое,сухое лето-поливать будем чаще.

До висаджування сакур долучились обласні та міські владники, військовослужбовці та посол Японіїї. Сумі Шігекі сказав, що сакура особлива рослина для його народу, коли вона навесні цвіте, всі японці радіють і п’ють саке. Він упевнений, Харкову вона принесе удачу.

Сумі Шігекі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні

Я дуже сподіваюсь, що висаджені дерева сакури стануть символом більш тісної дружби між Харковом та Японією. Примітно, що і губернатор і мер розмовляли зі мною про інтенсифікацію співробітницвта в бізнесі. Я впевнений, що ці дерева стануть символом цього більш інтенсивного співробітницвта.

Харківщина та Японія співпрацюють не лише в культурній сфері, а ще й у галузі енергоефективності, екології, медицини та науки. Алея ж сакури, яка є найбільшою в Україні – стала ще одним кроком до покращення дипломатичних, наголосили харківські чиновники.

Юлія Світлична,голова ХОДА

Это часть японской культуры, это не просто дерево, оно несет за собой здоровье, благополучие, успех и мир. Это то, что объединило всех харьковчан, мир-это то,что нам сегодня нужно,это то что нужно сегодня всей Украине. Сакура -это дерево добра, поэтому я уверенна,что с этой аллей в Харькове будет еще больше добрых дел.

Геннадій Кернес, міський голова Харкова

Я думаю, что частичка Японии, символ Японии сегодня в Харькове –        это прекрасно, Вы видите, что даже тучи расступились, и перестал идти дождь, скорее всего, это влияние присутствия японского духа здесь в городе сегодня

Перші квіти сакури харків’яни зможуть побачити вже навесні. Усього ж в Україні цього року висадять 2,5 тис. сакур.

Ірина Клименко


.