Нащадки Іллі Рєпіна на Харківщині (відео)

Родичі видатного художника Іллі Рєпіна завітали до Харківшини. Вони відвідали дванадцятий міжнародний рєпєнський пленер, що днями урочисто відкрився у Чугуєві.

 

Вьєне Дьяконов – прапрапраонук видатного художника Іллі Рєпіна. Як і інші родичі художника хлопець вперше відвідав батьківщину свого видатного пращура. Вьєне розповідає, що під час відвідування рідного міста Рєпіна – Чугуєва його переповнювало відчуття гордості за свого родича.

Вьєне Дьяконов, нащадок Рєпіна

У Франції Рєпін не зовсім відомий художник і з його творчістю мало хто знайомий, я друзям про нього розповідав – вони навіть і не чули. А тут навіть розповідати не треба, усі і так знають хто такий Рєпін. Я дуже пишаюсь тим, що я його нащадок!

Вміння малювати нікому у спадок не передалось, жартують французи. Іван Дьяконов, теж прапрапраонук видатного художника розповідає, що майже всі члени сім’ї отримали технічну освіту і творчістю займаються лише у вільний від основної праці час. Але все ж таки любов до мистецтва присутня у кожному.

Іван Дьяконов, нащадок Рєпіна

Можливо від Рєпіна мені передалась любов до мистецтва – до музики, я музикант. Образотворче мистецтво і музика – це творчість, це схожі поняття. Я знаю, що брат Рєпіна, Василь, був музикантом і працював в Маріінському театрі.

Відвідали Рєпінський пленер не тільки нащадки Рєпіна по крові. Художники, які поважають і цінують творчість Рєпіна теж були присутні у Чугуєві. Ілля Паньок, харківський художник розповідає, що вчився малювати, дивлячись на картини Рєпіна. Найбільшу увагу він приділяє картині “Запорізькі козаки пишуть листа турецькому султану”. Саме під враженням від цієї картини Ілля вже кілька років пише власну картину під назвою “Рєпін створює запорожців”.

Ілля Паньок, художник

Залишилися фотокартки, от я ще неодноразово ходив в музей. Але мені не зустрічалася така фотокартка, де Рєпін створює козаків, ну вона же геніальна! Це його візитна картка, його історія! Це історія, де незабутні козаки, де сила, честь, доблесть, лицарство, хто це нам передав?-Рєпін.

Гості з Франціїї вже Відвідали Рєпінські місця у Київі, Харкові і Чугуїві, далі в планах відвідати Росію і Білорусь, розповідає координатор подорожі Ірина Терехова.

Ірина Терехова, координатор подорожі

Потом мы поедем в Москву. В Третьяковку, Российскую академию художеств, в Витебск, где родились правнуки и в частности Кирилл Иванович Дьяконов, там, где сплелись ветви Репиных и Дьяконовых, после чего они стали носить фамилию Дьяконовых.

Завершиться мандрівка французів з руським корінням після відвідання селища Рєпино і садиби «Пенати», де художник провів останні тридцять років свого життя і де за заповітом був похований.

 

Олексій Кулаков