Народній Українській Академії – 20 років

Науковий підхід до премії доведе. Харків”яни – в числі претендентів на отримання державної премії в галузі освіти. Згідно з затвердженим урядом списком кандидатів, колектив народної української академії змагатиметься в номінації “Наукові досягнення в галузі освіти”.

 

Особистості, які зробили Харків освітянською столицею. Їхній професійний та життєвий шлях півтора десятка років досліджував колектив народної української академії, розповіла перший проректор ВНЗ Катерина Астахова.

Катерина Астахова, 1-й проректор Харківського гуманітарного університету “НУА”

Мы попробовали в рамках научно-исследовательской работы поработать над биографией известных преподователей, известных общественных деятелей, известных учёных, которые создавали гордость и славу Харькова образовательного.

До науково-дослідницького проекту, що претендує на отримання держпремії, увійшли п”ять монографій. Є серед них, що вже відзначені фахівцями. Зокрема, “Нариси про педагогічні дінастії Харківшини” цьогоріч отримали гран-прі міжнародного фесту “Світ Книги”.  За словами Ірини Козинської, директорки центру науково-гуманітарної інформації академії, саме над цією монографією працювати було найважче. Мовляв, педагоги охоче розповідають про досягнення власних учнів. А от про таємниці профмайстерності говорити заважає скромність.

Ірина Козинська, директор центру науково-гуманітарної інформації Харківського гуманітарного університету “НУА”

Когда же заходил разговор о себе и нужно было учителю рассказать о своей биографии и о своих достижениях, невероятно сложно было от них получить информацию. Приходилось работать с их коллегами, с их учениками, чтобы получить информацию о представителях династии

Серед цікавинок досліджень колективу академії і нариси про ректорів харківських ВНЗ за період від початку дев”ятнадцятого сторіччя і донині. Аналогів такому дослідженню на теренах країн СНД не існує.

 

Олексій Кулаков