Наприкінці червня відновляться перемовини про перегляд газових угод з Росією, – Микола Азаров

Наприкінці червня відновляться перемовини про перегляд газових угод з Росією – про це під час зустріч глав урядів країн СНД, в Туркменістані домовився Микола Азаров зі своїм російським колегою. Азаров вкотре наголосив – нинішня ціна на блакитне паливо ставить вітчизняні підприємства в нерівні конкурентні умови на світових ринках. Тож, 27 червня до Донецька приїдуть урядовці Росії та України, аби розглянути питання, що у майбутті знову обговорять вже на міждержавному самітті країн-учасниць співдружності незалежних держав. Глава українского уряду запевняє, Росія зацікавлена в інтенсифікації економічної співпраці з Україною. Такого висновку Азаров дійшов, двічі за минулий тиждень зустрівшись з російськими владниками – президентом та прем’єр-міністром. Обидві країни вже визначились із першочерговими проектами.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Росія прийняла рішення про кредитування будівництва 3 та 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Також Росія висловила бажання взяти участь у серійному випуску літака АН-148. Днями міністр Петро Порошенко побував на авіапідприємстві у Воронежі. Готовність до кооперації достатньо висока. Отже, концерн Антонов може приступати до технологічних узгоджень.

Загалом, очільник уряду високо оцінив результати засідання Ради Глав Урядів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Передусім, перспективи економічного співробітництва. Мовляв, вже нині на країни СНД припадає третина зовнішньої торгівлі України. Далі буде – певен Микола Азаров. Країни співдружності взяли курс на модернізацію, тож українські підприємства без роботи не лишаться. За приклад Азаров наводить Туркменістан – на тамтешніх будівництва українські будівельники мають контракти на три роки вперед. Офіційний Ашхабад зацікавлений в подальшій співпраці.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Такі значні як будівництво портів, мостів, комбінованих транспортних коридорів тощо. Туркменістану потрібні іноваційні технології, сучасне обладнання. Практично, це все виробляється в Україні.

В уряді солідарні – значення ринку країн СНД для України збільшується. У той час, коли Європа охоплена рецесією та шукає виходу з боргової кризи, ринок країн Співдружності другий рік поспіль зростає приблизно на 5%.

 

Юлія Губська