Найчастіше вимушені переселенці потерпають від оборудок з орендою житла – правники

Відновлення втрачених документів, допомога в оформленні паперів для отримання лікування, соціальної допомоги, тимчасового житла та працевлаштування для тимчасово переміщених осіб. Чугуївська правозахисна група реалізовує проект підтримки вимушених переселенців на всій території Харківської області.

Руслан у перший день свого прибуття до Харкова зіткнувся з ділками, що наживаються на безвиході переселенців. Чоловік приїхав з Горлівки з мамою інвалідом, необхідність у житлі постала одразу.

Руслан Беретелі, переселенець

В первый же день пытался снять орендовать себе жилье и в первый день непорядочные граждане 2 раза пытались обмануть. Первый раз маскировали свои преступные действия под фиктивными мифическими договорами в оказании услуг. Второй раз хотели прямо обмануть : подойти к какому-то метро, возьми у какого-то мальчика ключи, заплати деньги и куда-то уезжаем.

Кожний третій переселенець постраджав від оборудок шахраїв з житлом. Втім, це найбільша, але не єдина проблема, з якою стикаються люди з Донбасу. Їх не приймають на роботу, або пропонують мізерну оплату, дітей важко влаштувати до дитсадоку та школи.

Руслан Беретелі, переселенець

Тот размер оплаты труда, который предоставляется человеку, он не позволяет покрыть даже оплату своего жилья. Уже не касаемся расходов питания, здравоохранения, учебу детей и остальных нужд.

Руслан говорить, що стереотипи про “нахлібників-переселенців” стають неабиякою перешкодою у влаштуванні нормального життя на новому місці. Чугуївська правозахисна група допомагає цим людям з юридичними питаннями, як-то відновлення втрачених документів, проведення розслідуваннь з приводу порушення їхніх прав, у працевлаштуванні тощо.

Роман Лихачов, голова Чугуївської правозахисної групи

В случае необходимости мы также помогаем установить факт роботы на конкретных предприятиях. Рассматривают по месту проживания временно переселенных лиц. Поэтому особого труда не составляет.

Юристи правозахисної групи працюють по всій області. Дізнатися про юридичну підтримку можна у центрах зайнятості, пунктах соціальної допомоги та за номером телефону “гарячої лінії” – 097 179 38 22.

 

Вікторія Котова