Найближчими днями соціальні об'єкти області почнуть опалювати

Про готовність області  опалювати школи , лікарні , дитячі садочки тощо,  заявив губернатор Харківщини Михайло Добкін.  Втім, відповідальності із тих, хто заборгував  тепловикам , ніхто не знімає. Чиновники попереджажть  – борги повертатимуть у всі , законом передбачені способи. У тому числі й через суд.

Жителі Харківщини-платники дисципліновані. Загалом, по області  рівень розрахунків  споживачів  за тепло – понад дев’яносто п’ять відсотків, – ішлося на спільному засіданні колегії Харківської облдержадміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області.

Валентин Дулуб, заступник голови ХОДА

Уровень рассчетов тепловых предприятий  области за природный газ  в отопительный период на сегодня на прежнем уровне- 67%. При этом по Украине- 72%. Сумма долга уменьшилась  на 6, 3 миллиона гривен  и  составляет 616 миллионов гривен.

За даними тепловиків,  серед  боржників – бюджетні установи  різних рівнів та госпророзрахункові підприємства, зокрема, комунальні. Борги проведені через суди  та переданіо  у виконавчу службу, – кажуть у тепломережах.  Щодо  жителів будинків, то з жовтня минулого  року на кінець вересня цього року рівень їхніх розрахунків- понад дев’яносто п’ять  відсотків.

Сергій Андрєєв, гендиректор КП “Харківські теплові мережі”

Если учесть компенсацию разницы  в цене, если учесть суммы исков по населению, которые находятся  в исполнительной службе и суммы, которые, по закону, оформлены   в рассрочку на 5 лет по населению,  то предприятие рассчиталось бы  на 106% за газ.

Керівники теплопостачальних підприємств скаржаться – через виконавчу службу стягувати борги із неплатників складно, бо працівників обмаль. Тож варто  залучати більше людей на виконання рішень судів.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Получить по всем искам триста тысяч- это, я считаю, ничего не сделать. Поэтому нам необходимо  в разы  увеличить исполнение судебных решений.

На колегії  вирішили  підготувати пропозицію   із заборони  виїзду за межі України  керівників підприємств, які мають борги за електрику, тепло та воду. Раніше така заборона поширювалася на очільників підприємств, що мають борги із виплати зарплати.

Світлана Маренич