Надзвичайники з’ясовують причини пожежі в середмісті Харкова, мешканці будинку не виключають підпал (відео)

У центрі Харкова знову палав житловий будинок. Загоряння виникло вчора опів на восьму вечора на горищі 5-поверхівки на вулиці Каразіна, 17.   За інформацією надзвичайників, повністю загасити пожежу вдалось вже після одинадцятої години вечора. Під час гасіння було евакуйовано сорок жителів будинку.


Навмисний підпал, недбалість мешканців чи загорання електропроводки. Такі версії причин пожежі на Каразіна у розробці слідчо-оперативної групи.

Ігор Лупандін, помічник начальника обл управління ДСНС

Были определенные признаки, что там были люди, был очаг в одном месте, но видно, что очаг пожара находился и в нескольких местах. Сейчас, как я уже сказал работает оперативно-следственная группа во выяснению причин пожара.

Світлана, що мешкає у сусідньому під’їзді, говорить, що вогонь розповсюджувався стрімко через вітер. Бригади рятувальників приїхали одразу ж після виклику, та швидко зупинити вогонь не могли – приборкали пожежу майже за чотири години. Будинок зводився у 40-х роках минулого столяття, перекриття дерев’яні. За словами Світлани,  періодично по квартирах ходять фахівці, перевіряють то електрику, то газ, а от чи доходять на дах не відомо. Навмисний підпал жінка виключає.

Світлана, очевидиця пожежі

Что якобы в центре последние этажи поджигают, чтобы достраивать что-то, но здесь оно… куда здесь что-то достраивать? Не то пальто. Может быть короткое замыкание. Дело в том, что тут нет чердака, т.е., если сказать, что кто-то забрался, курил и т.д.

Загорання в будинках в центрі Харкова трапляються не вперше. Не так давно за подібним сценарієм палали будинки на Пушкінський, по вулиці Культури, Артема та Чернишевського. За неофіційною версією, хтось з нечистоплотних підприємців в такий спосіб виживає людей з власних квартир аби їх потім за безцінь викупити під власні потреби. Офіційні ж причини вчорашньої надзвичайно ситуації поки що не оприлюднені. Цього разу вогонь локалізували до дого моменту, як загорілися квартири. Але їх залило водою. Рятувальники евакуювали 40 людей, жертв на щастя не має.

Вікторія Котова