Надзвичайники разом з лісниками вчились гасити лісові пожежі

Гасіння пожеж у лісових смугах, у тому числі із застосуванням авіатехніки, а також усунення наслідків розгерметизації аміакопроводу. Рятувальники Харківщини разом з представниками лісово-мисливського господарства регіону провели масштабні практичні навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій. Як справляються служби, бачила Марія Кузнецова.

навчання31 1

Щороку з кінця травня по вересень у зв’язку з високою температурою повітря оголошується 5-й, найвищий ступінь пожежної небезпеки. У цей період на Харківщині Держслужба з надзвичайних ситуацій, Управління лісового та мисливського господарства та інші відповідні установи посилюють протипожежний режим у лісах. Сьогодні ж ці структури тренувались гасити лісові пожежі. Навчання проходили у кілька етапів. Це, наприклад, ліквідація займання від горіння сухої трави за допомогою пожежних модулів.

Йдеться про гасіння пожежі, що перейшла з низової у верхову, “скиданням” води у зону горіння вертольотом. Також практивулись у ліквідації наслідків розгерметизації аміакопроводу хімічною розвідкою.

У порівнянні з 2015-м роком, кількість пожеж зменшилась у 6 разів, розповів очільник Держслужби з надзвичайних ситуації Харківщини і додав: такий показник – результат загодженої роботи відповідних служб, регулярних навчань та збільшення ефективності спецтехніки.

Олександр Волобуєв, начальник обл.управління ДСНС

Та же организация взаимодействия и разведка водоисточников. С этой целью и руководство лесного хозяйства, и мы приобрели несколько плавающих мотокомб, отработали механизм задействования трубопровода, после того пожара нам вертолет дали на дежурство постоянное, дали технику – вездеходы с большим объемом воды.

Разом з тим, рятувальникам та лісникам, роботи не бракує і щодня вони ліквідують по кілька пожеж у лісах.

Олександр Попов, 1-й заст. начальника обл. управління лісового та мисливського г-ва

В Краснограде – 0,5 і у Васищевському лісничествє 2 сотки. То есть це було позавчора, а вчора вспишка було по причині відпочиваючих у Вочанському лісному господарстві. Життя показує, що 95% виникнення пожежі – це людський фактор, поетому велика роз’яснювальна робота.

Якщо самі мешканці не палитимуть цигарки у лісі та гаситимуть багаття після відпочинку на природі, зазначають фахівці, кількість лісових пожеж суттєво зменшиться.

Марія Кузнецова