На Зміївщині продовжують відкривати нові стоматологічні кабінети

На Зміївщині продовжують відкривати нові стоматологічні кабінети. Цього разу в рамках соціального проекту детутата харківської обласної ради Євгенія Мураєва, стоматологічна допомога стала доступнішою ще для 4 тисяч пацієнтів. В селі Борова відкрився стоматкабінет.

 

Кваліфікована європейська стоматологічна допомога тепер доступна і Борівській амбулаторії. Медики святкують входини до нового стоматкабінету. Зараз, констатують, готові щоденно хоч два десятки пацієнтів приймати.

Валентина Фотеску, лікар-стоматолог

С этой установкой я могу лечить в один сеанс. Пришёл больной, острая боль. Мышьяка не ложу, я делая амнезию, ставлю пломбу. Я сокращаю и для себя время и для больного.

Це вже сьомий стоматкабінет, який відкрили в рамках соціального проекту депутата Харківської облради Євгенія Мураєва. Якісне та безкоштовне лікування. Перші пацієнти, запевняють, аби полікувати зуба вже не доведеться їхати до райцентру.

Роман, пацієнт

Пришёл на профилактический осмотр. Очень понравилось. Лучше, конечно, чем раньше было, намного лучше, ну все удобства.

Відколи існує Борівська амбулаторія до минулого року води медики ФАПу та пацієнти, а їх аж 4 тисячі, ще не бачили. Минулоріч і цю проблему було вирішено, біля амбулоторії побудували свердловину.

Алла Астахова, завідувач амбулоторії

Воды вообще не было. Сколько, 15 лет я здесь работаю, до этого не было. В прошлом году у нас вода. Она не только на улице, она у нас и в амбулатории. Мы ходили в сельский совет почти пол километра за этой водой технической. Поскольку нам воды надо было очень много, то можете оценить труд наших санитарок.

Сам кабінет оснащений універсальною стоматологічною установкою, що забезпечує швидке і безболісне лікування. Проведений і капітальний ремонт самого приміщення. За словами, Євгенія Мураєва, так у Зміївському та Харківському районах, стоматологію роблять доступнішою для всіх верств населення. В рамках цього соціального проекту, каже, планують відкрити сучасні стоматкабінети не тільки у всіх райлікарнях Зміївщини, а й в Харківському районі.

Євгеній Мураєв, депутат Харківської міської ради

Эта программа по стоматологии она касается и детей и взрослых. В этом году будет реализована в полном объёме. В этом году мы готовимся технически. Перевооружаем наше оборудование, делаем реконструкцию помещений, где они расположены. И действуем согласно графику. Я думаю, что до конца года эта работа будет закончена.

Кількість охочих полікувати зуби у таких стоматкабінетах зросла в двічі, особливо дітей. Що найголовніше, переконаний Євгеній Мураєв, фахівці зможуть забезпечити профілактичним лікуванням найменших жителів району, ажде здоров’я малечі – передусім.

 

Леся Кочержук