На Зміївщині почав курсувати автобус для людей з обмеженими можливостями

На Зміївщини соціальні ініціативи Президента України чиновники виконують наповну. Днями районом почав курсувати сучасний, висококомфортабельний автобус, який зробить простішим життя людей з обмеженими можливостями.

 

Вадим Миронов про поїздку до Харкова міг лише мріяти. Востаннє його очі бачили “Першу столицю” 5 років тому. За ці роки максимально доїжджав на своєму візку до сусіднього села за 8 кілометрів. Пів життя ділить з інвалідним візочком. Від сьогодні мрія – стане реальністю. Нещодавно автоперевізники уклали договори з райдержадміністрацією, за якими вони зобов’язані ввести на маршрути автобуси, що адаптовані для потреб пільгових груп населення, зокрема інвалідів та людей похилого віку. Сьогодні на маршрут пустили сучасний, висококомфортабельний автобус сполученням Скрипаї, Шелудьківка, Занки.

Вадим Миронов, житель Шелудьківки

Сейчас есть доступ до инфраструктур Змиева и Харькова. То есть в принципе я могу теперь попасть и в администрацию ту же самую и в банк.

Автобус оснащений звуковими та текстовими системами для озвучки зупинок. Для людей з особливими потребами спеціально відведені місця. Є і видвижний пандус для перевезення не тільки колясочників, а й дитячих візочків. В можливості автобуса входить і балансування дна. Тепер люди похилого віку спокійно зможуть заходити до салону автобуса та виходити з нього. В населених пунктах об’єднаних цим маршрутом їх проживає 2 тисячі – третя частина від усього населення.

Олександр Кухлеєв, автоперевізник

Этот автобус шведского производства. Он может перевозить как инвалидов так и детей с колясками, ну и естественно любых пассажиров.

Новенького “Шведа” особисто оглянув і голова райдержадміністрації Євгеній Мураєв. Тепер, констатує, люди з обмеженими можливостями не тільки зможуть пересуватися Зміївським районом, а й, каже, автобус будуть використовувати для організованих поїздок інвалідів на районні та обласні заходи.

Євгеній Мураєв, голова Зміївської РДА

Наша основная задача сделать так, чтоб люди с ограниченными возможностями не были лишены всех тех благ, которые доступны обычным людям. На сегодняшний день этот автобус будет курсировать на постоянной основе. Такие автобусы позволяют им добираться до мест которые им очень важны, социально значимые учереждения, они смогут посещать район, прочие мероприятия. Теперь они наконец-то смогут попасть в Харьков. Этот автобус будет курсировать на маршруте, который соединяет три больших села.

Загалом на Зміївщині проживає близько 4 тисяч інвалідів. Майже дві сотні пересуваються на інвалідних візочках – з яких 15 дітей-інвалідів, людей похилого віку – третина населення. За словами очільника району Євгенія Мураєва, згодом весь автопарк Зміївщини переобладнають. Після оглядин Вадим поїхав додому, готуватись до поїздки в Харків.

 

Леся Кочержук